27-11-2016 20:00:22 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Storstrømsskydning

 

 

Holdkonkurrence: BØRNEHOLD

1Kongsted Skytteforening
124333Clara DahlKlasse: BK1200/14
108974Kamilla JakobsenKlasse: J1199/06
108975Rasmus CaspersenKlasse: J1199/10
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1199/12
Total797/42

2Næstved Skytteforening
121512Laurits MandrupKlasse: BK1200/13
114901Mads H. AndreasenKlasse: J1199/09
121072Emilie HansenKlasse: BK1199/10
121484Yasmin NasserKlasse: BK1199/09
Total797/41

3Ravnsborg Skytteforening
119919Louise EriksenKlasse: BK1200/14
120122Melika AndersenKlasse: BK1200/10
111722Line Munk-KnudsenKlasse: J1199/07
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J2198/05
Total797/36

4Nykøbing F. Skytteforening
119509Mads MossinKlasse: BK1199/07
122163Maria AndersenKlasse: J2199/07
106369Emma Nørholm KochKlasse: J2198/08
112871Anton EbsenKlasse: J1198/08
Total794/30

5Ornebjerg Skytteforening
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK1199/08
115457Kasper OvergaardKlasse: BK1195/02
102943Andreas JakobsenKlasse: J1194/04
122735Marcus PoulsenKlasse: BK3194/02
Total782/16

6Stege Ndr. Skytteforening
121871Chris OlsenKlasse: BK1199/10
122108Mathias H. NielsenKlasse: J2194/01
114506Marius Funck OddermoseKlasse: J2192/04
122039Magnus B. HansenKlasse: J2192/05
Total777/20

 

 

Holdkonkurrence: SENIORHOLD

1Stege Ndr. Skytteforening
55275Anne B. BertelsenKlasse: VÅ1200/08
92288Anders DanielsenKlasse: UÅ1199/12
55222Jacob NielsenKlasse: VS2190/01
55133Peter HansenKlasse: VS1189/01
Total778/22

2Maribo Skytteforening
53420Johnny JohanssonKlasse: SE1196/03
53361Sonny WintherKlasse: VS1188/04
53381Nicolai HenriksenKlasse: US1188/00
54958Carsten KlichKlasse: VS1188/02
Total760/09

3Ornebjerg Skytteforening
107354Christel SehestedKlasse: VÅ1195/07
55366Svend OvergaardKlasse: VÅ3195/04
55571Birthe Holm ThomsenKlasse: VS2185/01
55352Verner NielsenKlasse: VS2183/02
Total758/14

4Nykøbing F. Skytteforening
116986Anja M. JohansenKlasse: VÅ1198/07
54902Hans PilKlasse: SE1198/07
54883Jane PedersenKlasse: VS2182/02
53119Jens Peter HansenKlasse: VS3175/00
Total753/16

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Finale Senior 1-3
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening397    104.6    501.6
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening396    104.1    500.1
355908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening397    101.6    498.6
455090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening382    100.0    482.0
553583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening381    99.8    480.8

 

 

Gevær, 15m. - Finale UNG/VOKSEN Stilling
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening382    98.5    480.5
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening383    95.8    478.8
359536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I380    96.7    476.7
453431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening371    93.2    464.2

 

 

Gevær, 15m. - Finale UNG/VOKSEN Åben
155884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening400    105.0    505.0
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening400    104.9    504.9
387091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening400    103.5    503.5
4111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening396    103.7    499.7
590155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening392    104.1    496.1

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10    200/12    400/22
2119919Louise Eriksen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/14    199/11    399/25
3124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/14    199/09    399/23
4121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening199/10    199/10    398/20
5121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/09    199/10    398/19
6121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/10    199/09    398/19
7119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    199/09    398/16
8121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/13    198/10    398/23
9117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening198/08    199/08    397/16
10109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening197/07    199/09    396/16
11118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/12    197/07    396/19
1255409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08    197/05    396/13
13124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening197/04    198/13    395/17
14108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening197/06    197/05    394/11
15113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening193/05    198/12    391/17
16115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/02    196/07    391/09
17111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04    193/06    388/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening197/06    198/08    395/14
2124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06    195/04    390/10
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening193/05    194/05    387/10
4123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening193/05    190/03    383/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/02    196/08    390/10
2118826Mathias Egelund Petersen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/00    185/01    369/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening192/05    195/01    387/06
2126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/00    192/02    383/02
3122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    188/06    379/08
4127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening187/03    189/02    376/05
5127631Lucas Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01    184/00    369/01
6122726Mads Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/00    181/00    365/00
7125821Buster R. Sindahl23-035 Stege Ndr. Skytteforening171/00    171/01    342/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    200/10    398/18
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/09    199/13    398/22
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07    199/11    398/18
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/10    197/06    396/16
5108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/06    197/08    396/14
6109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11    198/06    395/17
799433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08    197/11    394/19
8102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    198/07    392/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    200/13    399/20
2109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/06    198/12    397/18
3119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08    200/10    396/18
4106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    198/07    396/15
5114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    197/05    395/12
6104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/04    196/09    394/13
7110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/05    196/04    394/09
8114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening192/05    196/09    388/14
9118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/05    193/06    387/11
10121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening191/04    195/05    386/09
11114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04    193/04    385/08
12114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening190/03    194/06    384/09
13122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/01    190/03    384/04
14122039Magnus B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/05    191/02    383/07
15119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening188/02    190/02    378/04
16122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening187/02    190/01    377/03
17122038Kristian B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/01    189/03    374/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening188/00    195/06    383/06
2104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening189/02    185/01    374/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01    182/01    362/02
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00    181/00    361/00
355163Louise Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening178/01    174/01    352/02
4103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening164/01    183/02    347/03
5108615Kristian Bülow23-006 Næstved Skytteforening125/00    119/00    244/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/13    200/13    400/26
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/11    200/11    400/22
392288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/12    197/07    396/19
482817Rasmus Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/07    195/06    393/13
593567Sara Hansen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04    198/06    392/10
690155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening195/03    197/05    392/08
7112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07    196/04    392/11
8114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening195/03    189/04    384/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening198/09    198/09    396/18
2126865Louise Olifent23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/02    193/02    386/04
3124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04    192/06    383/10
4127738Anne M. Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02    183/01    367/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening188/02    194/04    382/06
253361Sonny Winther23-004 Maribo Skytteforening188/04    190/01    378/05
355133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/01    189/00    378/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I190/03    190/01    380/04
255222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/01    186/02    376/03
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01    188/01    373/02
453431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening184/02    187/01    371/03
556375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening187/02    184/01    371/03
690251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening186/01    184/00    370/01
753137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening185/00    184/01    369/01
855915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I183/00    184/03    367/03
955178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/02    184/03    366/05
1054883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/02    183/01    365/03
1155337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening179/03    184/01    363/04
1255352Verner Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening183/02    180/01    363/03
1356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening179/01    182/02    361/03
1453860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening180/00    181/01    361/01
15101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening177/00    179/01    356/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
169591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skf.180/02    178/01    358/03
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/00    177/01    358/01
353119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/00    179/01    354/01
4112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening172/01    165/01    337/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening198/08    199/11    397/19
255908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening200/09    197/07    397/16
353420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening196/03    200/10    396/13
457006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.198/09    198/06    396/15
554902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    196/07    394/14
654678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    194/08    391/15
754113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening199/05    192/07    391/12
854186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05    197/09    390/14
965179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF197/06    192/04    389/10
1053166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/06    193/05    384/11
1155328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening194/09    188/03    382/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
155789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/03    196/03    388/06
259981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening194/06    194/05    388/11
354142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/04    194/02    386/06
454808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/07    193/04    386/11
556316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/01    191/04    383/05
655090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening191/05    191/01    382/06
753583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/04    189/04    381/08
885764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening187/02    192/03    379/05
999282Niels Lauge Hermansen23-006 Næstved Skytteforening186/02    188/00    374/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/01    192/04    381/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
155884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening200/11    200/15    400/26
255275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08    200/10    400/18
356391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening200/14    199/10    399/24
495724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening198/12    199/08    397/20
554774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05    199/11    397/16
6116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    195/07    393/14
7104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening193/06    197/07    390/13
855532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05    197/07    390/12
9107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening195/07    194/04    389/11
10108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/02    194/04    387/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/04    196/05    390/09
255706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/01    195/05    387/06
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/06    193/08    387/14
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/03    192/02    385/05
5104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04    188/03    378/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04    188/01    383/05
2126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening190/02    190/03    380/05
3122731Per Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/02    188/02    375/04
4122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/00    188/01    372/01
5127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/02    181/00    361/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1123412Jason Sadegursky23-004 Maribo Skytteforening188/03    194/04    382/07
2123411Peter J. Warholm23-004 Maribo Skytteforening182/02    181/00    363/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1119919Louise Eriksen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/14
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/14
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/13
4120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10
5118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/12
6121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening199/10
6121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/10
8121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/09
955409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08
10119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
11117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening198/08
12109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening197/07
13108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening197/06
14124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening197/04
15111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04
16115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/02
17113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening193/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening197/06
2124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06
3123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening193/05
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening193/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/02
2118826Mathias Egelund Petersen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening192/05
2122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02
3126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/00
4127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening187/03
5127631Lucas Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01
6122726Mads Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/00
7125821Buster R. Sindahl23-035 Stege Ndr. Skytteforening171/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/10
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/09
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07
4108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/06
5112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
6109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11
799433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08
8102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
2109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/06
3106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
4114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
5110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/05
6104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/04
7119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08
8118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/05
9122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/01
10114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening192/05
10122039Magnus B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/05
12114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04
13121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening191/04
14114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening190/03
15119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening188/02
16122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening187/02
17122038Kristian B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
1104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening189/02
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening188/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00
355163Louise Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening178/01
4103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening164/01
5108615Kristian Bülow23-006 Næstved Skytteforening125/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/13
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/11
392288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/12
482817Rasmus Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/07
5112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07
6114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening195/03
690155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening195/03
893567Sara Hansen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening198/09
2126865Louise Olifent23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/02
3124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04
4127738Anne M. Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/01
253361Sonny Winther23-004 Maribo Skytteforening188/04
354958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening188/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I190/03
255222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/01
356375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening187/02
490251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening186/01
555571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01
653137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening185/00
753431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening184/02
855352Verner Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening183/02
955915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I183/00
1054883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/02
1055178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/02
1253860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening180/00
1355337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening179/03
1456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening179/01
15101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening177/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
155698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/00
269591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skf.180/02
353119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/00
4112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening172/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
155908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening200/09
254113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening199/05
357006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.198/09
487542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening198/08
554902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
654678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
765179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF197/06
853420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening196/03
955328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening194/09
1054186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05
1153166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
159981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening194/06
254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/07
353583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/04
354142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/04
555789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/03
656316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/01
755090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening191/05
855770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening190/02
985764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening187/02
1099282Niels Lauge Hermansen23-006 Næstved Skytteforening186/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
156391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening200/14
255884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening200/11
355275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08
495724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening198/12
5116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
654774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05
7107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening195/07
8104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening193/06
955532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05
10108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/06
2123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/04
355109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/03
455706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/01
5104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04
2126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening190/02
3122731Per Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/02
4122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/00
5127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
1123412Jason Sadegursky23-004 Maribo Skytteforening188/03
2123411Peter J. Warholm23-004 Maribo Skytteforening182/02