08-12-2015 18:39:28 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
NFS 15m riffelstævne dec. 2015

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/13    200/13    400/26
2106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    199/10    399/22
3114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/12    200/10    398/22
4107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11    199/12    398/23
5118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07    199/08    398/15
6119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/03    199/08    398/11
7114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/11    198/12    394/23
8103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening193/03    195/05    388/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/12    199/16    398/28
2116983Sisse Abel23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    199/08    397/16
3120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    198/09    396/16
4119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    198/07    394/13
5115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    197/06    394/12
655409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/07    196/05    394/12
7108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening194/07    199/07    393/14
8118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening196/05    197/05    393/10
9116982Martin Møller23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04    191/01    386/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1121806Jeppe Thornit23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    194/06    388/11
2121947Oliver D. Boesen23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/01    185/00    370/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09    200/10    400/19
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/07    198/05    397/12
3109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    200/11    394/16
499433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04    196/03    394/07
5102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/08    197/07    393/15

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09    198/09    398/18
2107342Emma-Sofie Petersen01-531 Lindholm Sports Skytte Klub199/09    196/09    395/18
3108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06    197/10    394/16
472629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05    198/11    392/16
5107314Milli Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04    195/05    389/09
6104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening192/02    196/07    388/09
7108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening194/03    194/07    388/10
8108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/08    190/05    387/13
9122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/01    193/03    384/04
10115814Christoffer Johnson23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/03    190/05    381/08
11115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/02    188/01    380/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    193/06    387/10
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/02    191/03    380/05
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening187/02    188/03    375/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
199434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/00    188/04    370/04
284860Tobias Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/00    183/01    360/01
386426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening181/00    179/01    360/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening199/05    199/08    398/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
186057Emil E. Foged23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09    198/08    393/17
2111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/07    197/05    393/12
3112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/06    194/06    387/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening192/06    193/03    385/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/02    182/02    368/04
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/00    183/00    367/00
353431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening181/01    182/01    363/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/02    185/03    370/05
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/01    181/00    355/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
154902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    199/11    396/18
253054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11    198/07    396/18
353166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening199/04    197/03    396/07
453420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening195/07    200/07    395/14
597642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/03    194/09    394/12
654808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05    195/06    393/11
754547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening196/06    194/03    390/09
853201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening199/06    190/05    389/11
956284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening193/05    195/03    388/08
1054113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening193/04    194/08    387/12
1153053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening194/06    193/02    387/08
1254172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening195/03    190/01    385/04
1354186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04    190/02    384/06
1499427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening193/04    189/02    382/06
15107312Conni-Jörg Heiduk23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/04    188/03    375/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
154678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08    195/02    391/10
2109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening193/01    196/06    389/07
354168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening191/03    197/06    388/09
481869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/02    193/05    386/07
554509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening192/04    193/05    385/09
653229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening191/04    192/04    383/08
7111296Henriette Ibsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/01    191/04    383/05
854928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening193/04    190/03    383/07
954180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening191/04    191/04    382/08
1055237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I187/02    187/03    374/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/03    194/05    385/08
254722Ove Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/01    188/03    381/04
354631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening187/02    192/02    379/04
454842Kaj Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/01    189/03    373/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
156391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/14    400/26
2116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/10    199/13    399/23
354774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09    199/12    398/21
4112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    200/05    397/12
584055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/07    199/04    397/11
655532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/08    197/08    394/16
7107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06    198/02    393/08
896141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening194/06    197/07    391/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    196/04    390/08
2118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/06    193/02    390/08
355090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/05    194/05    389/10
455657Bøje Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/02    196/04    388/06
555109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06    193/06    387/12
6104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02    191/06    380/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1121493Claus Holten23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/01    193/02    384/03
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/02    192/04    384/06
3110810Helena Petersen01-531 Lindholm Sports Skytte Klub190/01    190/04    380/05
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening183/03    188/02    371/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1123412Jason Sadegursky23-004 Maribo Skytteforening183/02    186/01    369/03
2123411Peter J. Warholm23-004 Maribo Skytteforening181/01    181/01    362/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/13
2106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
3107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11
4118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07
5119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/03
6114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/12
7114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/11
8103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening193/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/12
2116983Sisse Abel23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
3120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
455409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/07
5115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
6119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
7118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening196/05
8116982Martin Møller23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04
9108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening194/07

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1121806Jeppe Thornit23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05
2121947Oliver D. Boesen23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/07
399433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04
4102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/08
5109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09
2107342Emma-Sofie Petersen01-531 Lindholm Sports Skytte Klub199/09
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/08
4108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06
572629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05
6107314Milli Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04
7108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening194/03
8104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening192/02
8115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/02
10115814Christoffer Johnson23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/03
11122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/02
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening187/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
199434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/00
286426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening181/00
384860Tobias Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening199/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/07
286057Emil E. Foged23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09
3112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening192/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/02
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/00
353431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/02
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
197642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/03
253201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening199/06
353166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening199/04
453054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11
554808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05
654902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
754547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening196/06
853420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening195/07
954172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening195/03
1053053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening194/06
1154186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04
1256284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening193/05
1354113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening193/04
1399427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening193/04
15107312Conni-Jörg Heiduk23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
154678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08
254928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening193/04
381869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/02
4109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening193/01
554509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening192/04
6111296Henriette Ibsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/01
754180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening191/04
853229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening191/04
954168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening191/03
1055237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I187/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
154722Ove Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/01
2120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/03
354631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening187/02
454842Kaj Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
156391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening200/12
2116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/10
354774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09
484055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/07
555532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/08
6112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
7107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06
896141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening194/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/06
255090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/05
355109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06
4108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04
555657Bøje Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/02
6104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
154142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/02
2121493Claus Holten23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/01
3110810Helena Petersen01-531 Lindholm Sports Skytte Klub190/01
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening183/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
1123412Jason Sadegursky23-004 Maribo Skytteforening183/02
2123411Peter J. Warholm23-004 Maribo Skytteforening181/01