07-12-2017 21:59:11 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
K. A. B. ÅBEN 2017, Kongsted

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/11    200/10    400/21
2124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/13    200/08    400/21
3118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/11    200/09    400/20
4121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/10    200/13    399/23
5123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/09    200/11    399/20
6128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/05    199/12    399/17
7111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05    199/08    399/13
8121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/09    198/08    398/17
9108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening200/15    197/10    397/25
10115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/09    198/09    396/18

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening200/10    198/08    398/18
2111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08    200/10    397/18
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening199/10    198/09    397/19
4121948Silas E. Lund23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    198/07    396/14
5126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08    197/10    396/18
6127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08    196/09    395/17
7130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05    197/04    394/09
8122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/08    196/06    394/14
9123199Christian Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening198/07    196/05    394/12
10128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening196/06    197/03    393/09
11128636Regitze Voigts23-025 Stensved Skytteforening197/06    196/05    393/11
12127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening195/08    190/02    385/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1129613Emil K Greisgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/04    196/04    392/08
2128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05    190/04    386/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1131811Sander Green23-025 Stensved Skytteforening195/06    199/08    394/14
2129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening193/05    196/06    389/11
3130621Silas Krabbe23-044 Faxe Skytteforening192/04    195/02    387/06
4129760Jannick Jensen23-025 Stensved Skytteforening194/04    193/04    387/08
5131481Markus Jørgensen23-025 Stensved Skytteforening189/01    192/02    381/03
6131122Asbjørn Juul Petersen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/00    192/01    374/01
7131127Lucas Ewald23-003 Ornebjerg Skytteforening188/01    181/04    369/05
8131477Alexandrer Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening178/02    180/02    358/04
9131124Laurits Mogensen23-003 Ornebjerg Skytteforening173/01    171/01    344/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11    200/10    400/21
2122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08    200/08    399/16
3114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/12    200/11    398/23
4120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05    199/11    398/16
5108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening198/11    199/11    397/22
6108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/06    198/04    395/10
7112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    197/07    395/13
8109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening200/06    195/04    395/10
9114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/08    196/08    393/16
10121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/11    194/09    392/20
11110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/04    194/06    392/10
12119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04    196/09    391/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening198/10    199/12    397/22
2119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/11    195/06    394/17
3121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/06    197/07    393/13
4122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/04    197/08    393/12
5107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06    198/12    392/18
6120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/04    196/05    389/09
7117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening193/01    196/05    389/06
8126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening191/06    197/06    388/12
9124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/04    194/04    386/08
1055409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening191/01    191/01    382/02
11122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03    190/04    380/07
12128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening183/02    180/01    363/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
199434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/01    177/00    369/01
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening183/01    182/01    365/02
353042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/00    173/00    350/00
4102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening170/01    168/00    338/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
175460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening199/12    200/09    399/21
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/10    199/11    399/21
3111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening198/05    200/10    398/15
456352Line Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening199/10    199/10    398/20
584054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening196/07    199/06    395/13
6112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    198/10    394/16
790155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/10    195/04    394/14

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06    199/09    396/15

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/01    185/02    375/03
256375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening186/02    185/01    371/03
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/00    184/02    370/02
455915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I186/00    183/02    369/02
554883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/02    173/00    348/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/02    185/01    370/03
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/02    184/02    369/04
369591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening182/02    184/01    366/03
453119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/01    181/01    361/02
556691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/02    178/01    360/03
655698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening175/00    175/01    350/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
154902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09    199/08    398/17
256096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening199/08    199/07    398/15
356001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening199/07    198/06    397/13
457006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening198/07    198/07    396/14
554808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04    198/05    396/09
654186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08    198/05    395/13
754113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening197/03    195/05    392/08
854678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/01    193/05    387/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
185764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening195/06    192/02    387/08
259981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening192/02    193/05    385/07
356316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening195/03    190/03    385/06
455789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/01    191/05    383/06
599427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening190/01    192/04    382/05
654142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening191/03    191/04    382/07
756739Poul Madsen23-040 Kongsted Skytteforening187/04    176/01    363/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
156448Knud Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening189/04    196/09    385/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    200/11    399/18
295724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening199/08    200/10    399/18
362482Rene Andersen18-003 Frederikssund IF 1864198/11    199/08    397/19
4119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    199/09    397/17
584055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/04    198/12    396/16
655275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/03    197/08    393/11
7112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/09    198/06    392/15
855532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05    196/12    390/17
990322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06    195/07    390/13
10116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05    194/03    390/08
11118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/09    193/04    388/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
153699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    197/07    395/15
2127837Brian H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/07    196/03    388/10
355109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03    194/02    388/05
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/03    194/03    387/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/09    196/08    393/17
2127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01    185/01    370/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening200/15
2124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/13
3109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/11
3118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/11
5121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/09
6111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05
6128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/05
8121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/10
9123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/09
10115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/09

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening200/10
2124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening199/10
3126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08
3127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08
5122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/08
6121948Silas E. Lund23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
6123199Christian Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening198/07
8111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08
9128636Regitze Voigts23-025 Stensved Skytteforening197/06
10130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05
11128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening196/06
12127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening195/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05
2129613Emil K Greisgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1131811Sander Green23-025 Stensved Skytteforening195/06
2129760Jannick Jensen23-025 Stensved Skytteforening194/04
3129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening193/05
4130621Silas Krabbe23-044 Faxe Skytteforening192/04
5131481Markus Jørgensen23-025 Stensved Skytteforening189/01
6131127Lucas Ewald23-003 Ornebjerg Skytteforening188/01
7131122Asbjørn Juul Petersen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/00
8131477Alexandrer Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening178/02
9131124Laurits Mogensen23-003 Ornebjerg Skytteforening173/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11
2109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening200/06
3122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08
4120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05
5114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/12
6108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening198/11
6121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/11
8112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
9110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/04
10114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/08
11108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/06
12119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/11
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening198/10
3121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/06
4122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/04
5107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06
6120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/04
7117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening193/01
8124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/04
9126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening191/06
1055409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening191/01
11122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03
12128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening183/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
199434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/01
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening183/01
353042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/00
4102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening170/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/10
275460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening199/12
356352Line Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening199/10
390155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/10
5111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening198/05
684054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening196/07
7112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/01
256375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening186/02
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/00
355915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I186/00
554883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/02
155337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/02
356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/02
369591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening182/02
553119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/01
655698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
154902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09
256096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening199/08
356001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening199/07
457006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening198/07
554808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04
654186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08
754113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening197/03
855908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening196/08
954678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
185764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening195/06
256316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening195/03
355770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening192/05
459981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening192/02
555789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/01
654142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening191/03
799427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening190/01
856739Poul Madsen23-040 Kongsted Skytteforening187/04
956463Hans Madsen23-040 Kongsted Skytteforening178/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
156448Knud Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening189/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
195724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening199/08
254774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
362482Rene Andersen18-003 Frederikssund IF 1864198/11
4119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
584055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/04
6116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05
755275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/03
8118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/09
990322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06
10112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/09
1155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
153699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
255109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03
355366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/03
4127837Brian H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/07
556426Simon Madsen23-040 Kongsted Skytteforening168/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/09
2127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01