15-11-2015 17:54:09 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
Storstrømsskydning 2015

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold Børn/Junior

1Ravnsborg Skytteforening
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: BK1199/08
111680Emil M. JørgensenKlasse: BK2199/07
120122Melika AndersenKlasse: BK1199/10
83686Andreas MadsenKlasse: J1198/06
Total795/31

2Ornebjerg Skytteforening
103908Marcus SehestedKlasse: J1200/06
100365Natashia HansenKlasse: J1199/05
115457Kasper OvergaardKlasse: BK3199/10
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK2197/06
Total795/27

3Næstved Skytteforening
108614Ida Marie BülowKlasse: BK1199/10
114904Emil RosendalKlasse: BK2199/13
114901Mads H. AndreasenKlasse: J2198/08
121484Yasmin NasserKlasse: BK4198/03
Total794/34

4Nykøbing F. Skytteforening
119509Mads MossinKlasse: BK3199/06
106369Emma Nørholm KochKlasse: BK1198/08
114025Kristian ErlandsenKlasse: BK1198/14
93321Mikkel BülowKlasse: J2198/06
Total793/34

5Stege Ndr. Skytteforening
114506Marius Funck OddermoseKlasse: BK1199/09
101879Victor Foged LohmannKlasse: BK3196/07
111324William Arnsdorf DamKlasse: BK1196/07
115821Andreas CapionKlasse: J2193/03
Total784/26

6Kongsted Skytteforening
119740Cindy DahlKlasse: BK1197/07
108971Jannik GrouleffKlasse: BK2196/08
108973Tobias EllehøjKlasse: J2196/03
108974Kamilla JakobsenKlasse: J2194/04
Total783/22

7Hvidovre Skyttekreds
96240Celina Ravnsgaard DejanKlasse: J2194/07
102509Alexander Siigaard HenriksenKlasse: J2193/04
120978Jakob KraakKlasse: BK2193/08
102510Andreas Siigaard HenriksenKlasse: BK1191/03
Total771/22

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold Ung/Voksen/Senior

1Ornebjerg Skytteforening
108983Sten FærregaardKlasse: VÅ2197/06
55532Gitte OvergaardKlasse: VÅ1197/10
53091Line N. WithKlasse: US1191/02
55352Verner NielsenKlasse: VS2186/00
Total771/18

2Stege Ndr. Skytteforening
92288Anders DanielsenKlasse: UÅ2200/10
55275Anne B. BertelsenKlasse: VÅ1199/12
55133Peter HansenKlasse: VS1186/03
55222Jacob NielsenKlasse: VS2183/02
Total768/27

3Nykøbing F. Skytteforening
54774Max PilKlasse: VÅ1200/08
87542Claus FrederiksenKlasse: VÅ1199/08
86426Frederikke FrederiksenKlasse: US2185/02
54883Jane PedersenKlasse: VS3184/00
Total768/18

4Maribo Skytteforening
53420Johnny JohanssonKlasse: SE1196/07
54958Carsten KlichKlasse: VS1191/01
53381Nicolai HenriksenKlasse: US1189/03
53431Ib HenriksenKlasse: VS2186/03
Total762/14

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Finale Senior
156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening397    103.7    500.7
265179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF394    102.2    496.2
368845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.392    102.5    494.5
454678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening389    101.0    490.0

 

 

Gevær, 15m. - Finale Ung/Voksen Stilling
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening377    99.0    476.0
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening378    97.0    475.0
386426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening374    95.4    469.4
495000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.369    98.1    467.1
555352Verner Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening370    96.1    466.1
653137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening372    93.8    465.8
753431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening371    93.6    464.6

 

 

Gevær, 15m. - Finale Ung/Voksen Åben
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening400    105.0    505.0
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening399    105.7    504.7
355884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening399    105.6    504.6
487542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening398    106.5    504.5
555275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening399    103.2    502.2
584054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening399    103.2    502.2

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1108614Ida Marie Bülow23-006 Næstved Skytteforening199/10    200/14    399/24
2114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/14    200/11    398/25
3114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/09    198/10    397/19
4102288Tobias Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening197/05    199/09    396/14
5114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    198/08    396/15
6106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    198/06    396/14
7110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08    197/10    396/18
8120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10    197/07    396/17
9113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening197/12    198/11    395/23
10119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening197/07    198/12    395/19
11111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/07    198/06    394/13
12118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09    196/07    394/16
13119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/04    195/04    391/08
14102510Andreas Siigaard Henriksen21-343 Hvidovre Skyttekreds191/03    196/00    387/03
15109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening190/02    190/04    380/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening199/13    200/09    399/22
2111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07    198/10    397/17
3102283Isabel Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening199/09    197/07    396/16
4108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening196/08    199/06    395/14
5111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening196/05    198/05    394/10
6120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    197/11    394/18
755409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    197/06    394/12
8121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/08    195/04    390/12
9121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/08    194/06    390/14
10120978Jakob Kraak21-343 Hvidovre Skyttekreds193/08    196/07    389/15
11117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening190/03    198/08    388/11
12118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening194/01    194/04    388/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/10    198/03    397/13
2119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/06    197/10    396/16
3101879Victor Foged Lohmann23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/07    198/06    394/13
4119627Thea Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening197/09    197/06    394/15
5119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening193/05    198/06    391/11
6121085Lukas S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening194/05    192/04    386/09
7110168Sophie Jensen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03    188/02    377/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/07    200/08    397/15
2119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    199/12    397/18
3121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening198/03    195/07    393/10
4120485Mads Jeppensen17-369 Køge Skf.192/05    195/07    387/12
5119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening193/04    194/02    387/06
6122038Kristian B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/05    192/02    386/07
7122039Magnus B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04    195/06    385/10
8121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/01    193/04    384/05
9122738Amilia Chortzen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    192/05    383/07
10122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening186/03    188/03    374/06
11122741Amadeus Schiavuta23-003 Ornebjerg Skytteforening185/00    186/00    371/00
12123221Sune Rybka23-003 Ornebjerg Skytteforening182/02    185/03    367/05
13122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/01    181/01    365/02
14122725Anna Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01    181/02    363/03
15122728Emil Fibell23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01    182/02    362/03
16122726Mads Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/00    169/00    345/00
17122730Noah Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening139/00    157/00    296/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/05    200/11    398/16
2103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening200/06    198/08    398/14
3101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/07    200/12    397/19
483686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/06    199/12    397/18
5100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/05    198/08    397/13
690666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07    200/14    395/21
7102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/06    197/04    393/10
899433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/07    197/07    392/14

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/08    199/11    397/19
2104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF197/06    199/05    396/11
3109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06    200/11    395/17
4115056Mikkel Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening198/10    196/07    394/17
593321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    195/06    393/12
672629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    194/07    391/13
7108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening194/04    196/04    390/08
8108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening196/03    194/06    390/09
9107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04    196/05    389/09
10102509Alexander Siigaard Henriksen21-343 Hvidovre Skyttekreds193/04    196/04    389/08
11108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening194/03    195/02    389/05
12114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening197/05    192/02    389/07
13115821Andreas Capion23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/03    194/03    387/06
1496240Celina Ravnsgaard Dejan21-343 Hvidovre Skyttekreds194/07    191/04    385/11
15103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening190/02    194/02    384/04
16106128Sigurd Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/04    192/07    383/11
17104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening193/03    190/02    383/05
18115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/03    188/03    380/06
19109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening191/01    188/03    379/04
20122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/05    185/02    377/07
21111325Laurits Fabricius23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/00    186/01    370/01
22114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening179/02    187/05    366/07
23115684Kevin Hagberg17-369 Køge Skf.184/01    180/03    364/04
24122408Daniel Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening178/00    180/00    358/00
25114908Bastian Drøger23-006 Næstved Skytteforening175/01    182/01    357/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    189/02    380/04
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/03    188/01    377/04
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening181/01    185/02    366/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/02    189/00    374/02
299434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/01    184/00    359/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/10    200/11    399/21
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/12    199/09    399/21
353738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10    199/11    398/21
486870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02    200/10    397/12
553644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10    195/04    393/14
690155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening196/03    196/08    392/11
790163Jonas Jørgensen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06    195/03    390/09
899457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening194/05    193/04    387/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
192288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/10    195/03    395/13
2112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    198/08    394/14
3111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/09    194/06    390/15

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening191/01    190/04    381/05
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/03    192/05    378/08
353361Sonny Vinther23-004 Maribo Skytteforening184/03    189/02    373/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/02    192/03    375/05
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/02    188/00    372/02
390251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening185/01    187/03    372/04
454457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening190/01    182/00    372/01
553431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening186/03    185/03    371/06
653860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening186/02    185/00    371/02
755571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/02    185/00    370/02
855352Verner Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/00    184/02    370/02
995000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.184/01    185/03    369/04
1055915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening185/01    182/00    367/01
1156691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00    180/00    360/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/00    184/02    368/02
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01    181/00    362/01
355123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening175/00    178/01    353/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening199/06    198/05    397/11
254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10    198/06    396/16
355908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening196/07    199/09    395/16
465179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF198/02    196/02    394/04
553054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05    197/06    393/11
653420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening196/07    197/04    393/11
7108276Mogens Graarup Hoven17-369 Køge Skf.195/04    197/09    392/13
856001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening195/05    197/07    392/12
954116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/07    196/08    392/15
1068845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.196/06    196/07    392/13
1154113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/11    194/08    392/19
1257006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.197/07    194/05    391/12
1354298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/04    194/02    391/06
1453166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/03    197/05    389/08
1554186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/03    196/05    389/08
1655328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06    194/05    389/11
1754808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04    193/03    387/07
1853053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening194/02    192/03    386/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
154678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03    195/04    389/07
281869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/04    192/04    387/08
354509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening190/02    196/05    386/07
455237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I191/05    194/02    385/07
555789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening193/03    191/02    384/05
653583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/03    188/04    384/07
768747Tove Rasmussen17-321 Greve Skf.190/03    193/05    383/08
853134Hans Helge Løje23-010 Sakskøbing Skytteforening187/01    192/03    379/04
9109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening189/04    189/09    378/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
199282Niels Lauge Hermansen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05    193/04    385/09
2111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/01    194/03    381/04
3120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/02    193/00    381/02
455299Gert W. Olsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01    192/06    378/07
555319Preben Michaelsen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01    183/01    363/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/08    200/13    400/21
255275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/12    200/12    399/24
355884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/07    200/09    399/16
487542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08    199/12    398/20
553865Belinda B. Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07    198/10    397/17
695724John Helstrup17-074 Gimlinge SG&I196/06    200/10    396/16
756391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening199/07    197/06    396/13
8107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening196/05    198/12    394/17
955532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/10    197/11    394/21
10104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF197/08    197/10    394/18
11104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08    196/05    391/13
12112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05    194/07    391/12
13109641Karina Lassen17-332 Kirke Hyllinge Skf.193/08    197/07    390/15
14116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05    194/06    389/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/08    198/12    392/20
2108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    194/08    391/14
356316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening193/04    197/04    390/08
4102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening196/06    193/07    389/13
555109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    194/03    388/07
6104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/08    193/06    384/14
755090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/06    188/02    378/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
154142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening189/03    191/03    380/06
255366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01    191/04    377/05
3114124Anne-Grethe Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05    187/02    377/07
4111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening183/00    189/03    372/03
5122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02    180/03    368/05
6122913Søren Jeppensen17-369 Køge Skf.186/04    179/01    365/05
7122731Per Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/00    175/00    352/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1108614Ida Marie Bülow23-006 Næstved Skytteforening199/10
2120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10
3114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/09
4110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08
5114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/14
6118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09
7106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
8114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
9113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening197/12
10119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening197/07
11102288Tobias Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening197/05
12111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/07
13119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/04
14102510Andreas Siigaard Henriksen21-343 Hvidovre Skyttekreds191/03
15109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening190/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening199/13
2102283Isabel Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening199/09
3111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07
4120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
555409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
6108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening196/08
6121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/08
8111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening196/05
9121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/08
10118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening194/01
11120978Jakob Kraak21-343 Hvidovre Skyttekreds193/08
12117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening190/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/10
2119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/06
3119627Thea Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening197/09
4101879Victor Foged Lohmann23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/07
5121085Lukas S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening194/05
6119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening193/05
7110168Sophie Jensen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
2121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening198/03
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/07
4122038Kristian B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/05
5119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening193/04
6120485Mads Jeppensen17-369 Køge Skf.192/05
7122738Amilia Chortzen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02
8121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/01
9122039Magnus B. Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04
10122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening186/03
11122741Amadeus Schiavuta23-003 Ornebjerg Skytteforening185/00
12122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/01
13123221Sune Rybka23-003 Ornebjerg Skytteforening182/02
14122725Anna Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01
15122728Emil Fibell23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01
16122726Mads Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/00
17122730Noah Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening139/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening200/06
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/05
383686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/06
4111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/05
5101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/07
6102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/06
790666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07
799433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/07

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1115056Mikkel Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening198/10
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/08
393321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
4104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF197/06
472629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
6114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening197/05
7108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening196/03
8109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06
996240Celina Ravnsgaard Dejan21-343 Hvidovre Skyttekreds194/07
10108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening194/04
11108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening194/03
12102509Alexander Siigaard Henriksen21-343 Hvidovre Skyttekreds193/04
12107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04
14104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening193/03
14115821Andreas Capion23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/03
16122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/05
17115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/03
18106128Sigurd Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/04
19109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening191/01
20103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening190/02
21115684Kevin Hagberg17-369 Køge Skf.184/01
22111325Laurits Fabricius23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/00
23114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening179/02
24122408Daniel Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening178/00
25114908Bastian Drøger23-006 Næstved Skytteforening175/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/03
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/02
299434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/12
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/10
253738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10
453644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10
586870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02
690155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening196/03
790163Jonas Jørgensen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06
899457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
192288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/10
2111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/09
3112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening191/01
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/03
353361Sonny Vinther23-004 Maribo Skytteforening184/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
154457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening190/01
253431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening186/03
353860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening186/02
455352Verner Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/00
555571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/02
655915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening185/01
690251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening185/01
853137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/02
995000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.184/01
1055222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/02
1156691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/00
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01
355123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening199/06
254113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/11
354902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10
465179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF198/02
557006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.197/07
654298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/04
753420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening196/07
754116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/07
755908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening196/07
1068845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.196/06
1153054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05
1255328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06
1356001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening195/05
14108276Mogens Graarup Hoven17-369 Køge Skf.195/04
1554808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04
1653053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening194/02
1754186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/03
1853166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
153583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/03
281869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/04
354678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03
455789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening193/03
555237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I191/05
668747Tove Rasmussen17-321 Greve Skf.190/03
754509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening190/02
8109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening189/04
953134Hans Helge Løje23-010 Sakskøbing Skytteforening187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
199282Niels Lauge Hermansen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05
2120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/02
3111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/01
455299Gert W. Olsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01
555319Preben Michaelsen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/08
255275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/12
387542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08
453865Belinda B. Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07
155884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/07
156391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening199/07
755532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/10
8104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF197/08
9112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05
1095724John Helstrup17-074 Gimlinge SG&I196/06
11107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening196/05
12104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08
13116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05
14109641Karina Lassen17-332 Kirke Hyllinge Skf.193/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
2102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening196/06
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/08
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04
556316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening193/04
6104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/08
755090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1114124Anne-Grethe Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening189/03
3122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02
4122913Søren Jeppensen17-369 Køge Skf.186/04
555366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01
6111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening183/00
7122731Per Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/00