25-11-2017 12:10:28 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Storstrømsskydning 2017

 

 

Holdkonkurrence: Storstrømsskydning Børnehold

1Næstved Skytteforening
109719Jonas R. PedersenKlasse: BK1200/13
109735Rasmus DalgaardKlasse: J1200/11
114901Mads H. AndreasenKlasse: J1200/12
121484Yasmin NasserKlasse: BK1200/12
Total800/48

2Kongsted Skytteforening
108971Jannik GrouleffKlasse: BK1200/11
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1200/09
124333Clara DahlKlasse: BK1200/10
108975Rasmus CaspersenKlasse: J1198/05
Total798/35

3Ornebjerg Skytteforening
126576Rasmus GottfredsenKlasse: BK2200/09
115457Kasper OvergaardKlasse: BK1197/03
127729Bjarke BalcerKlasse: BK2197/09
55409Nikolaj OvergaardKlasse: J2195/03
Total789/24

4Stege Ndr. Skytteforening
121871Chris OlsenKlasse: BK1200/12
111324William Arnsdorf DamKlasse: J2198/09
122108Mathias H. NielsenKlasse: J2197/08
130434Eliaz NielsenKlasse: BK4189/03
Total784/32

5Ravnsborg Skytteforening
120122Melika AndersenKlasse: J1200/10
111037Palina RasmussenKlasse: BK2197/05
124027Mads H. LarsenKlasse: J2195/04
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J1192/03
Total784/22

 

 

Holdkonkurrence: Storstrømsskydning Seniorhold

1Tingsted Skytteforening
101056Børge JørgensenKlasse: SE1197/05
53054Per AndersenKlasse: SE1194/03
81811Betina PetersenKlasse: US1194/04
53137Hanne AndersenKlasse: VS2191/02
Total776/14

2Stege Ndr. Skytteforening
55275Anne B. BertelsenKlasse: VÅ1199/08
92288Anders DanielsenKlasse: UÅ1198/05
55133Peter HansenKlasse: VS1192/04
55222Jacob NielsenKlasse: VS2186/02
Total775/19

3Ornebjerg Skytteforening
55477Kenneth BremerKlasse: VÅ1197/06
55532Gitte OvergaardKlasse: VÅ1197/03
100365Natashia HansenKlasse: US2186/01
86870Jesper PedersenKlasse: US2186/01
Total766/11

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Finaleskydning SENIOR
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening399    104.6    503.6
256096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening395    103.4    498.4
257006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening397    101.4    498.4
4101056Børge Jørgensen23-012 Tingsted Skytteforening395    102.4    497.4
553166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening395    101.7    496.7
6106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening389    101.8    490.8

 

 

Gevær, 15m. - Finaleskydning UNG/VOKSEN Stilling
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening388    99.6    487.6
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening381    100.7    481.7
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening378    95.7    473.7
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening372    98.7    470.7
586870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening370    97.2    467.2
686426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening368    96.0    464.0

 

 

Gevær, 15m. - Finaleskydning UNG/VOKSEN Åben
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening400    105.0    505.0
295589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening400    104.5    504.5
375460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening398    105.0    503.0
493566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening399    103.5    502.5
5112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening398    101.8    499.8
6103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening396    103.3    499.3

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/10    200/16    400/26
2108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening200/11    200/15    400/26
3118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/09    200/16    400/25
4109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/13    200/12    400/25
5121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/12    400/24
6121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/12    199/11    399/23
7128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/10    198/05    397/15
8119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening199/05    198/08    397/13
9115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/03    198/12    395/15
10123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/11    194/07    394/18

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09    199/08    399/17
2127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening197/09    199/09    396/18
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening198/07    196/09    394/16
4127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/08    197/07    391/15
5111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/05    194/06    391/11
6122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/02    196/08    386/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/07    196/06    389/13
2129613Emil K Greisgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04    189/02    382/06
3125821Buster R. Sindahl23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/01    187/03    369/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening200/07    198/11    398/18
2131122Asbjørn Juul Petersen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05    196/03    389/08
3131127Lucas Ewald23-003 Ornebjerg Skytteforening188/03    193/02    381/05
4130434Eliaz Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/03    189/02    378/05
5129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening179/01    188/03    367/04
6131124Laurits Mortensen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/00    177/00    354/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    200/12    400/24
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/09    400/21
3109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening200/11    200/08    400/19
4120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10    199/10    399/20
5114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening199/09    199/06    398/15
6108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening198/05    199/08    397/13
7108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/12    198/11    395/23
8110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/03    193/05    385/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/08    199/07    396/15
2107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    199/06    396/12
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening198/07    198/07    396/14
4121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/10    195/06    393/16
5119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening193/05    199/05    392/10
6124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/04    196/06    391/10
7111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/09    192/02    390/11
8122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening192/04    197/11    389/15
955409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/03    193/03    388/06
10126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening192/02    193/03    385/05
11117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/02    191/02    383/04
12128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01    185/00    370/01
13124020Sebastian Hylleborg23-003 Ornebjerg Skytteforening176/00    182/02    358/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening194/04    194/03    388/07
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/02    189/03    378/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01    186/02    372/03
286870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01    184/02    370/03
386426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening185/01    183/01    368/02
4118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening178/01    172/00    350/01
5102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening168/00    163/00    331/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
195589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening200/13    200/12    400/25
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/12    400/24
392288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/05    200/11    398/16
475460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening199/08    199/11    398/19
5112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05    195/03    392/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening198/05    198/12    396/17
2104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/06    198/04    393/10
3124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03    195/07    385/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04    189/04    381/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening191/02    187/02    378/04
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening189/03    188/03    377/06
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/03    188/03    373/06
455178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01    187/01    371/02
556375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening185/00    186/03    371/03
653431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening180/00    189/03    369/03
755222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/02    181/01    367/03
854883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening181/01    179/03    360/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01    186/01    370/02
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/00    183/01    365/01
356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/00    182/02    358/02
454434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening177/00    178/01    355/01
569591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening175/01    178/02    353/03
655698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/02    173/01    347/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening199/09    200/05    399/14
257006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening200/04    197/06    397/10
3101056Børge Jørgensen23-012 Tingsted Skytteforening197/05    198/08    395/13
456096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening198/09    197/05    395/14
553166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening198/05    197/08    395/13
654116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/05    198/07    394/12
754902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04    198/06    392/10
854808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06    197/10    392/16
955908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening192/05    198/05    390/10
10106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening193/07    196/07    389/14
1154678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04    194/03    389/07
1264634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF193/03    195/02    388/05
1354113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening194/04    194/06    388/10
1453053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/06    192/03    388/09
1553054Per Andersen23-012 Tingsted Skytteforening194/03    192/03    386/06
1665179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF195/04    191/06    386/10
1781869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/03    193/04    384/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
155237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening193/02    194/04    387/06
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening193/05    192/01    385/06
355789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening190/03    194/07    384/10
456316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/06    190/03    382/09
555090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening187/01    190/01    377/02
6120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening185/00    191/01    376/01
748926Bjarne B. Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening189/03    186/03    375/06
8115424Ayoe Jensen23-012 Tingsted Skytteforening184/00    189/03    373/03
9116797Finn Larsen23-005 Væggerløse Skytteforening184/01    186/01    370/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
165008Viggo Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF182/01    187/02    369/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
193566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening200/12    199/09    399/21
2112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/13    198/05    398/18
355275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/08    198/07    397/15
495724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening198/05    198/06    396/11
555477Kenneth Bremer23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    198/05    395/11
655532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/03    195/04    392/07
7118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/03    195/08    390/11
890322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03    194/08    388/11
9108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05    192/04    385/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
186418Lars Andersen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/05    196/07    390/12
255109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/06    194/07    390/13
355366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06    194/05    389/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/05    196/05    387/10
2127837Brian H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/02    194/05    385/07
3127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    188/01    379/03
485959Carsten Egdal23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02    187/03    371/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1129430Isa Maria23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/00    184/01    366/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/13
2121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening200/12
2121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/12
4108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening200/11
4123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/11
6124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/10
7118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/09
8128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/10
9119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening199/05
10115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09
2124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening198/07
3127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening197/09
4111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/05
5127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/08
6122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/07
2129613Emil K Greisgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04
3125821Buster R. Sindahl23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening200/07
2131122Asbjørn Juul Petersen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05
3130434Eliaz Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/03
4131127Lucas Ewald23-003 Ornebjerg Skytteforening188/03
5129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening179/01
6131124Laurits Mortensen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/12
1122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
3109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening200/11
4120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10
5114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening199/09
6108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening198/05
7108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/12
8110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/10
2111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/09
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening198/07
4122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/08
5107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
6124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/04
755409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/03
8119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening193/05
9122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening192/04
10117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/02
10126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening192/02
12128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01
13124020Sebastian Hylleborg23-003 Ornebjerg Skytteforening176/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening194/04
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01
386426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening185/01
4118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening178/01
5102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening168/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
195589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening200/13
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/12
375460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening199/08
492288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/05
5112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening198/05
2104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/06
3124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening191/02
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening189/03
355222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/02
455571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/03
556375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening185/00
655178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01
754883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening181/01
853431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening180/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/00
354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening177/00
456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/00
569591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening175/01
655698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
157006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening200/04
287542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening199/09
356096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening198/09
453166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening198/05
556001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening197/07
6101056Børge Jørgensen23-012 Tingsted Skytteforening197/05
753053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/06
854116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/05
954808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06
1054678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04
1065179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF195/04
1254113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening194/04
1254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04
1453054Per Andersen23-012 Tingsted Skytteforening194/03
15106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening193/07
1664634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF193/03
1755908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening192/05
1881869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
154142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening193/05
255237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening193/02
356316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/06
455789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening190/03
548926Bjarne B. Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening189/03
655090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening187/01
7120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening185/00
8116797Finn Larsen23-005 Væggerløse Skytteforening184/01
9115424Ayoe Jensen23-012 Tingsted Skytteforening184/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
165008Viggo Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF182/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/13
293566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening200/12
355275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/08
495724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening198/05
555477Kenneth Bremer23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
655532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/03
7118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/03
890322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03
9108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/06
255366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06
386418Lars Andersen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/05
2127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02
2127837Brian H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/02
485959Carsten Egdal23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
1129430Isa Maria23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/00