10-02-2017 11:04:09 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
15M Ø-stævne 2017 -Vordingborg

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/12    200/14    400/26
255409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/05    199/10    398/15
3115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/09    198/09    397/18
4108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening197/09    198/08    395/17

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/07    197/11    394/18
2126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/00    191/03    385/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05    189/00    382/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1127729Bjarke Balzer23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06    194/05    389/11
2128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening189/02    184/02    373/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    199/10    398/18
2108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/10    199/07    396/17

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05    194/01    388/06
2119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening195/07    193/05    388/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01    187/04    372/05
2103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening179/00    182/02    361/02
386870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/00    186/02    360/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/11    200/12    400/23
256183Martin Frederiksen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    200/08    399/16
384054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/09    198/12    398/21

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening199/11    200/06    399/17
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening189/06    193/06    382/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/01    189/02    371/03
256375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening187/04    183/00    370/04
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01    186/03    368/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
155698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/02    181/01    358/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/09    199/11    398/20

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
155237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening193/04    198/07    391/11
299282Niels Lauge Hermansen23-006 Næstved Skytteforening192/03    192/04    384/07
356316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/03    189/02    381/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/03    187/02    375/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
180876Ruddy Frederiksen23-040 Kongsted Skytteforening199/13    200/11    399/24
255532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/04    199/05    397/09
3107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening197/05    198/09    395/14
4108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/05    193/06    389/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/05    191/02    387/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04    194/05    389/09
2127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/00    186/03    374/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/12
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/09
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/05
4108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening197/09

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/07
2126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1127729Bjarke Balzer23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06
2128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening189/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08
2108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/10

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening195/07
2122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01
2103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening179/00
386870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/11
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/09
356183Martin Frederiksen23-040 Kongsted Skytteforening199/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening199/11
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening189/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
156375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening187/04
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/01
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01
456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
155698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/09

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
155237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening193/04
256316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/03
299282Niels Lauge Hermansen23-006 Næstved Skytteforening192/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
180876Ruddy Frederiksen23-040 Kongsted Skytteforening199/13
255532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/04
3107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening197/05
4108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04
2127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/14    200/11    400/25
255409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/11    200/06    400/17
3102283Isabel Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening200/06    200/09    400/15
4102291Kristian Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening200/13    199/07    399/20
5108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/04    199/13    398/17
6115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04    199/05    398/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening194/04    197/05    391/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/03    197/05    396/08
2122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/00    195/04    381/04
3117248Mille Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening183/01    169/00    352/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/06    199/10    398/16
2104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/05    197/06    396/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/07    199/07    398/14
2119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening196/05    198/06    394/11
3122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening187/03    187/01    374/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/01    184/00    374/01
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00    179/00    359/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/08    199/08    398/16

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening196/06    199/05    395/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/02    191/03    381/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening178/00    183/00    361/00
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening165/03    159/00    324/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
199427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening200/06    198/06    398/12
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/09    199/01    397/10
354116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/05    196/05    393/10

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/04    196/06    392/10
255237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening189/01    194/03    383/04
356316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening191/01    192/03    383/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04    200/06    399/10
2108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/01    195/07    392/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06    197/06    395/12
255706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/05    197/05    395/10
355109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/01    193/03    388/04
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/02    190/01    388/03
5122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/00    191/01    378/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/14
2102291Kristian Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening200/13
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/11
4102283Isabel Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening200/06
5108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/04
5115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening194/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/03
2122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/00
3117248Mille Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening183/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/06
2104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/07
2119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening196/05
3122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening187/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/01
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening196/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening178/00
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening165/03
356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening161/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
199427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening200/06
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/09
354116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
1111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening196/04
256316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening191/01
355237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening189/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04
2108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06
255706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/05
355366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/02
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/01
5122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/00

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd
186998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening283/94    287/92    570/186

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
155505Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening252/87

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
186998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening283/94
256691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening258/81