08-02-2016 17:18:18 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
15m Ø-stævne 2016 Vordingborg

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/09    200/12    399/21
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/07    195/05    392/12
3111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening196/07    195/08    391/15
4122738Amilia Chortzen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/03    193/03    390/06
5123221Sune Rybka23-003 Ornebjerg Skytteforening194/07    193/04    387/11
6124021Jesse Johansen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05    190/01    380/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03    195/04    385/07
2122725Anne Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    194/01    385/03
3122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    190/03    381/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1122726Mads Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01    174/01    354/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/05    199/11    398/16
2102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    195/03    392/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04    200/09    399/13
293321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    199/04    397/10
3107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05    194/04    386/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05    190/02    379/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
153171Anna Sine With21-343 Hvidovre Skyttekreds181/00    182/02    363/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02    191/04    380/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening188/01    191/03    379/04
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/02    188/04    374/06
354883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/00    187/01    369/01
490251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening181/00    185/02    366/02
556691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00    184/01    364/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
155698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01    176/00    357/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/08    197/08    395/16
256096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening196/07    198/07    394/14
353054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    196/04    393/10
456284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening195/06    194/04    389/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
155237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I192/05    196/04    388/09
254678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/04    195/05    387/09
381869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/02    193/03    386/05
455789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/03    193/03    385/06
555844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening187/02    188/05    375/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
199282Niels Lauge Hermansen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04    188/01    379/05
255770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening187/01    187/01    374/02
3120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening185/00    180/00    365/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    200/12    400/24
2116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    199/11    397/19
355532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/07    197/08    395/15
4104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    196/09    393/15

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/08    194/06    390/14
2119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/04    196/06    389/10
356316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening196/05    193/02    389/07
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/07    194/05    387/12
5104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/02    183/01    377/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
155706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04    192/07    383/11
2122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/04    190/04    382/08
3111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening187/01    191/02    378/03
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05    188/03    377/08
5122731Per Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening178/02    183/02    361/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/09
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/07
3122738Amilia Chortzen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/03
4111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening196/07
5123221Sune Rybka23-003 Ornebjerg Skytteforening194/07
6124021Jesse Johansen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1122725Anne Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02
1122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02
3122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03
4124020Sebastian Hylleborg23-003 Ornebjerg Skytteforening187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1122726Mads Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01
2122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/00
3122730Noah Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening162/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/05
2102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04
293321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
3107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
153171Anna Sine With21-343 Hvidovre Skyttekreds181/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening188/01
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/02
354883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening182/00
490251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening181/00
556691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
155698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/08
253054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
356096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening196/07
456284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening195/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
181869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/02
255237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I192/05
354678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/04
455789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/03
555844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening187/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
199282Niels Lauge Hermansen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04
255299Gert W. Olsen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/03
355770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening187/01
455319Preben Michaelsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01
5120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening185/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
2116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
355532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/07
4104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/08
256316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening196/05
3104892Søren Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/02
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/07
5119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1122727Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/04
255706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04
355366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05
4111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening187/01
5122731Per Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening178/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/07    200/06    400/13
2111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening192/01    197/05    389/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/03    200/09    398/12

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1110168Sophie Jensen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/07    198/06    397/13
2122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06    198/03    396/09
3124021Jesse Johansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    197/06    394/12

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/09    199/04    398/13
293321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05    197/05    395/10
3102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/05    197/05    394/10
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06    195/05    389/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04    198/06    397/10

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening190/02    191/03    381/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/02    187/00    379/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
155571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening179/01    183/01    362/02
256691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01    175/00    361/01
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening181/02    177/01    358/03
455698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/01    160/01    336/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening200/07    199/04    399/11
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/07    197/02    396/09
353054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03    198/06    393/09
454116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/05    195/02    392/07
555844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening192/02    196/04    388/06
655789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/01    195/03    387/04
754678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/03    190/01    383/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
156284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening195/04    193/06    388/10
2111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    193/02    387/06
355237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I190/03    196/04    386/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10    200/07    399/17
2116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/02    200/07    399/09
3108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06    198/06    396/12
4119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08    195/01    392/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/02    197/06    396/08
255706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02    196/06    388/08
3111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening195/03    193/03    388/06
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening189/01    191/01    380/02
555109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/04    189/02    379/06
656316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening188/03    190/03    378/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/07
2111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening192/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1110168Sophie Jensen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/07
2122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06
3124021Jesse Johansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/09
293321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05
3102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/05
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening199/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening190/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
156691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/01
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening181/02
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening179/01
455698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening200/07
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/07
354116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/05
453054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03
554678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/03
655844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening192/02
755789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
156284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening195/04
2111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04
355237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I190/03
455299Gert W. Olsen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03
555319Preben Michaelsen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10
2116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/02
3108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06
4119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/02
2111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening195/03
355706Christian Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/04
555366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening189/01
656316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening188/03

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab UNG 1 Hånd
153043Simon Løje23-040 Kongsted Skytteforening257/85    264/90    521/175

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
155005Sune S. Rongsted23-032 Damsholte Skytteforening274/89    257/84    531/173

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
153029Villy Løje23-040 Kongsted Skytteforening254/87    267/91    521/178

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
154922Flemming Karlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening232/78    236/73    468/151

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse UNG 1 Hånd
153043Simon Løje23-040 Kongsted Skytteforening257/85

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
155005Sune S. Rongsted23-032 Damsholte Skytteforening274/89

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
153029Villy Løje23-040 Kongsted Skytteforening254/87
255505Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening251/84

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
154922Flemming Karlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening232/78