10-11-2017 15:15:13 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Møn Åben Cal.22 2017

 

 

Holdkonkurrence: Børn

1Kongsted Skytteforening
124333Clara DahlKlasse: BK1200/12
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1199/13
130094Anders B. HansenKlasse: BK4199/10
128447Frederik Emil H. NielsenKlasse: BK1198/08
Total796/43

2Næstved Skytteforening
121484Yasmin NasserKlasse: BK1199/08
123401Mikkel R. PedersenKlasse: BK1198/07
127210Lucas MortensenKlasse: BK2198/09
109719Jonas R. PedersenKlasse: BK1197/13
Total792/37

3Ornebjerg Skytteforening
122737Casper IversenKlasse: BK2199/07
115457Kasper OvergaardKlasse: BK1198/07
127729Bjarke BalcerKlasse: BK2196/02
129613Emil GreiskovKlasse: BK3195/07
Total788/23

4Ravnsborg Skytteforening
128562Mikkel JohansenKlasse: BK1198/07
125344Rasmus Nielsen-BorupKlasse: BK2194/03
128935Christian HeisingKlasse: BK3194/04
111037Palina RasmussenKlasse: BK2191/04
Total777/18

5Nykøbing F. Skytteforening
111482Jakob Pryds FrederiksenKlasse: BK1200/11
121948Silas E. LundKlasse: BK4199/08
128484Lukas IngvorsenKlasse: BK3191/06
130342Marius NielsenKlasse: BK4181/00
Total771/25

 

 

Holdkonkurrence: Juner

1Ravnsborg Skytteforening
120122Melika AndersenKlasse: J2200/15
111680Emil M. JørgensenKlasse: J2199/11
113898Kevin RejKlasse: J2199/05
124029Kenni HøjKlasse: J2199/08
Total797/39

2Nykøbing F. Skytteforening
111437Noah JørgensenKlasse: J2199/10
122163Maria AndersenKlasse: J1199/07
112871Anton EbsenKlasse: J1198/06
119511Simon SivebækKlasse: J1196/07
Total792/30

3Næstved Skytteforening
114901Mads H. AndreasenKlasse: J1200/11
114905Frederik LauenbergKlasse: J1197/07
121072Emilie HansenKlasse: J2197/08
121512Laurits MandrupKlasse: J2197/06
Total791/32

 

 

Holdkonkurrence: Senior

1Næstved Skytteforening
55908Leif KlausenKlasse: SE1199/05
56001Jan MortensenKlasse: SE1198/08
55789Svend Erik ReckewegKlasse: SE2197/06
56096Birthe SkytteKlasse: SE1195/08
Total789/27

2Nykøbing F. Skytteforening
54808Lisbeth PilKlasse: SE1199/10
54186Tønnes KochKlasse: SE1198/08
54902Hans PilKlasse: SE1198/06
54678Tage JensenKlasse: SE1191/06
Total786/30

3Tingsted Skytteforening
101056Børge JørgensenKlasse: SE1196/08
54312Bjarne LarsenKlasse: SE1195/03
115424Ayoe JensenKlasse: SE2190/04
53054Per AndersenKlasse: SE1189/00
Total770/15

4Væggerløse Skytteforening
54116Ole EbbeKlasse: SE1196/04
54113Poul Erik HansenKlasse: SE1193/07
54142Karen LolleKlasse: SE2192/09
54180Finn MunksboKlasse: SE3188/03
Total769/23

 

 

Holdkonkurrence: Ung Voksen Stilling

1Tingsted Skytteforening
81811Betina PetersenKlasse: US1194/07
54457Mikael GreenKlasse: VS2186/02
53137Hanne AndersenKlasse: VS2184/02
54434Palle HenriksenKlasse: VS3181/02
Total745/13

2Ravnsborg Skytteforening
53860Birgitte NielsenKlasse: VS2189/04
53807Henrik Leon HansenKlasse: VS2185/02
111722Line Munk-KnudsenKlasse: US2183/01
118509Karina NielsenKlasse: US2175/00
Total732/07

3Nykøbing F. Skytteforening
99434Kristian N. KochKlasse: US2189/04
54883Jane PedersenKlasse: VS2177/01
53119Jens Peter HansenKlasse: VS3175/00
53042Simone HansenKlasse: US2166/00
Total707/05

 

 

Holdkonkurrence: Ung Voksen Åben

1Nykøbing F. Skytteforening
54774Max PilKlasse: VÅ1199/10
53699Ninette SørensenKlasse: VÅ2198/06
119233René BülowKlasse: VÅ1197/06
116986Anja M. JohansenKlasse: VÅ1195/02
Total789/24

2Stege Ndr. Skytteforening
55275Anne B. BertelsenKlasse: VÅ1199/06
92288Anders DanielsenKlasse: UÅ1199/09
123815Kristian OlsenKlasse: VÅ2194/05
128706Sine H. JensenKlasse: VÅ3189/04
Total781/24

3Ravnsborg Skytteforening
118508Renè NielsenKlasse: VÅ1196/07
127837Brian H. LarsenKlasse: VÅ3195/07
53644Miriam K. NielsenKlasse: UÅ1194/08
90322Allan FrostKlasse: VÅ1194/03
Total779/25

4Ornebjerg Skytteforening
55532Gitte OvergaardKlasse: VÅ1197/08
124022Sandra HintzeKlasse: UÅ2194/05
55366Svend OvergaardKlasse: VÅ2192/05
127632Christian IversenKlasse: VÅ3187/01
Total770/19

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/13    200/09    399/22
2124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/12    199/09    399/21
3128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/08    200/09    398/17
4121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/11    199/12    398/23
5111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11    198/12    398/23
6123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/07    199/11    397/18
7121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/08    198/10    397/18
8115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/07    198/05    396/12
9128562Mikkel Johansen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/07    198/04    396/11
10109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening197/13    198/09    395/22
11108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening196/04    195/06    391/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1121784Katrine Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening200/10    198/10    398/20
1128588Anton Petersen23-022 Vestfalster Skytteforening200/10    198/10    398/20
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening198/07    199/06    397/13
4122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/07    198/10    397/17
5127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening198/09    198/05    396/14
6128636Regitze Voigts23-025 Stensved Skytteforening198/09    197/06    395/15
7126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/06    196/04    395/10
8128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening195/08    199/13    394/21
9123199Christian Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening197/03    197/07    394/10
10127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening196/02    194/04    390/06
11111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/04    197/04    388/08
12125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03    193/09    387/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1129613Emil Greiskov23-003 Ornebjerg Skytteforening195/07    199/11    394/18
2128935Christian Heising23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04    191/06    385/10
3128055Asbjørn Autzen23-010 Sakskøbing Skytteforening190/02    192/01    382/03
4128309Valdemar Larsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03    190/04    381/07
5128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/06    187/01    378/07
6121288Magnus Larsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/02    186/01    372/03
7125821Buster R. Sindahl23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/04    185/00    367/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1121948Silas E. Lund23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08    197/08    396/16
2129760Jannick Jensen23-025 Stensved Skytteforening198/06    197/02    395/08
3130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening199/10    193/06    392/16
4130434Eliaz Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04    191/07    383/11
5130430Freja Oddermose23-032 Damsholte Skytteforening189/01    189/03    378/04
6129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening184/01    188/02    372/03
7130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening181/00    190/04    371/04
8130429Mira Oddermose23-032 Damsholte Skytteforening177/01    173/00    350/01
9126870Astrid H. Iversen23-032 Damsholte Skytteforening172/00    177/02    349/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/11    199/10    399/21
2108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening200/10    199/10    399/20
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/07    199/08    398/15
4122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    199/06    398/13
5114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/07    198/11    395/18
6121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/06    198/08    393/14
7119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07    197/09    393/16
8112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    195/07    393/13
9110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06    197/07    392/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/15    200/16    400/31
2111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/11    200/08    399/19
3124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08    199/08    398/16
4121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/06    199/08    396/14
5111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10    197/07    396/17
6121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/08    197/07    394/15
7122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/06    196/10    393/16
8113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05    194/06    393/11
9126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening196/07    194/05    390/12
10121883Mads W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening194/07    195/04    389/11
11119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening197/10    192/07    389/17
12120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/03    193/05    385/08
13124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03    193/02    384/05
14117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/03    192/06    384/09
1555409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/04    191/04    383/08
16111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/03    194/03    381/06
17119919Louise Eriksen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/04    191/01    380/05
18129761Thorbjørn Jensen23-025 Stensved Skytteforening190/03    182/01    372/04
19128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening187/02    167/00    354/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/01    196/08    385/09
281811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening194/07    191/03    385/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03    190/04    379/07
286870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02    188/02    376/04
399434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04    184/00    373/04
4111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening183/01    185/00    368/01
586426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening181/01    184/02    365/03
653042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening166/00    181/01    347/01
7118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening175/00    168/01    343/01
8130585Natja Hansen23-015 Stubbekøbing Skytteforening168/00    168/00    336/00
9130587Anders Holst23-015 Stubbekøbing Skytteforening155/00    156/00    311/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/13    400/25
292288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/09    199/10    398/19
356352Line Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening199/07    199/09    398/16
484054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening199/12    198/09    397/21
5111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening199/11    197/07    396/18
6114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening199/12    196/11    395/23
753644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/08    199/07    393/15
890155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/09    193/04    392/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/07    198/07    393/14
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05    194/04    388/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/02    195/02    389/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03    187/02    378/05
255915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I191/00    185/02    376/02
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/02    191/03    375/05
455178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/02    185/01    372/03
553860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/04    183/02    372/06
654457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening186/02    185/01    371/03
753431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening183/01    187/05    370/06
853807Henrik Leon Hansen23-008 Ravnsborg Skytteforening185/02    183/02    368/04
956375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening180/00    187/02    367/02
1055571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01    185/02    365/03
1154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/01    183/01    360/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening181/02    182/02    363/04
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening180/00    182/01    362/01
356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00    181/01    361/01
469591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening179/01    178/00    357/01
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01    177/02    357/03
653119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/00    173/01    348/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening200/14    199/11    399/25
254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    199/11    397/17
356001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening198/08    199/08    397/16
454808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10    198/08    397/18
557006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening199/08    197/07    396/15
654186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    196/07    394/15
756096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening195/08    198/11    393/19
8101056Børge Jørgensen23-012 Tingsted Skytteforening196/08    197/10    393/18
955908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening199/05    194/06    393/11
1053420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening195/05    197/08    392/13
1154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/04    195/08    391/12
1254113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening193/07    197/03    390/10
1354312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening195/03    195/01    390/04
1454298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening194/05    195/08    389/13
1553053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/05    193/06    389/11
1681869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/03    197/06    388/09
1753166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/02    195/06    388/08
1854678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/06    193/02    384/08
1953054Per Andersen23-012 Tingsted Skytteforening189/00    192/02    381/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
155789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening197/06    193/08    390/14
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/09    194/02    386/11
356316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/05    194/04    386/09
455770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening194/07    192/02    386/09
560087Steen Hansen17-009 Ringsted Skytteforening191/02    194/05    385/07
655237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening193/03    192/06    385/09
755844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening193/04    192/03    385/07
855090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening195/03    189/01    384/04
953229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening191/01    191/02    382/03
1053583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/03    189/03    381/06
11120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/01    192/05    380/06
1256284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening189/01    191/05    380/06
1385764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening186/01    192/04    378/05
1454509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening189/03    189/01    378/04
15115424Ayoe Jensen23-012 Tingsted Skytteforening190/04    188/01    378/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening189/02    193/03    382/05
254180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening188/03    189/04    377/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10    199/11    398/21
255532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/08    200/10    397/18
355275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/06    197/10    396/16
484055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/09    198/06    395/15
5119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    196/11    393/17
6118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/07    195/07    391/14
790322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03    195/07    389/10
8116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/02    193/05    388/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
153699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    198/05    396/11
255531Gitte Larsen23-032 Damsholte Skytteforening197/07    197/01    394/08
3123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/05    198/04    392/09
4126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/04    195/06    390/10
555366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05    191/02    383/07
655109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/04    192/05    381/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1127837Brian H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07    195/05    390/12
2128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/04    195/02    384/06
3127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/01    187/03    374/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1125632Jimmi Larsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/09    199/07    395/16

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/12
2111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11
3118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/13
4121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/11
5121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/08
6128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/08
7115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/07
7123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/07
7128562Mikkel Johansen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/07
10109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening197/13
11108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening196/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1121784Katrine Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening200/10
1128588Anton Petersen23-022 Vestfalster Skytteforening200/10
3122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/07
4126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/06
5127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening198/09
5128636Regitze Voigts23-025 Stensved Skytteforening198/09
7124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening198/07
8123199Christian Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening197/03
9127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening196/02
10128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening195/08
11125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03
12111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1129613Emil Greiskov23-003 Ornebjerg Skytteforening195/07
2128935Christian Heising23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04
3128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/06
4128309Valdemar Larsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03
5128055Asbjørn Autzen23-010 Sakskøbing Skytteforening190/02
6121288Magnus Larsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/02
7125821Buster R. Sindahl23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening199/10
2121948Silas E. Lund23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08
3129760Jannick Jensen23-025 Stensved Skytteforening198/06
4130434Eliaz Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04
5130430Freja Oddermose23-032 Damsholte Skytteforening189/01
6129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening184/01
7130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening181/00
8130429Mira Oddermose23-032 Damsholte Skytteforening177/01
9126870Astrid H. Iversen23-032 Damsholte Skytteforening172/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/11
2108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening200/10
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/07
3122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
5112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
6114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/07
7119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07
8110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06
8121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/15
2111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/11
3111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10
4124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08
5113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05
6119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening197/10
7121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/08
8121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/06
8122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/06
10126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening196/07
11121883Mads W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening194/07
1255409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/04
13117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/03
13120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/03
15124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03
16129761Thorbjørn Jensen23-025 Stensved Skytteforening190/03
17119919Louise Eriksen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/04
18111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/03
19128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening187/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening194/07
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
199434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03
386870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02
4111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening183/01
586426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening181/01
6118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening175/00
7130585Natja Hansen23-015 Stubbekøbing Skytteforening168/00
853042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening166/00
9130587Anders Holst23-015 Stubbekøbing Skytteforening155/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/12
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening199/12
3114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening199/12
4111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening199/11
590155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/09
592288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/09
756352Line Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening199/07
853644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/07
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03
255915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I191/00
353860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/04
455178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/02
554457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening186/02
653807Henrik Leon Hansen23-008 Ravnsborg Skytteforening185/02
753137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/02
853431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening183/01
955571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01
1056375Jesper Gerner Malmborg23-014 Holmegaard Skytteforening180/00
1154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/01
254434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening181/02
355698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/01
456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00
555337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening180/00
669591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening179/01
753119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening200/14
254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10
357006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening199/08
455908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening199/05
554186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
556001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening198/08
754902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
8101056Børge Jørgensen23-012 Tingsted Skytteforening196/08
953053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/05
1054116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/04
1156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening195/08
1253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening195/05
1354312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening195/03
1454298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening194/05
1554113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening193/07
1653166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/02
1754678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/06
1881869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening191/03
1953054Per Andersen23-012 Tingsted Skytteforening189/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
155789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening197/06
255090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening195/03
355770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening194/07
455844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening193/04
555237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening193/03
654142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/09
756316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/05
853583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/03
960087Steen Hansen17-009 Ringsted Skytteforening191/02
1053229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening191/01
11115424Ayoe Jensen23-012 Tingsted Skytteforening190/04
1254509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening189/03
1356284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening189/01
14120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/01
1585764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening186/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening189/02
254180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening188/03
380135Gitte Bach Larsen23-013 Errindlev Skytteforening185/02
453249Bruno Larsen23-013 Errindlev Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10
255275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/06
384055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/09
455532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/08
5119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
6118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/07
7116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/02
890322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
153699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
255531Gitte Larsen23-032 Damsholte Skytteforening197/07
3126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/04
4123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/05
555366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05
655109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1127837Brian H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07
2128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/04
3127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
1125632Jimmi Larsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/09