31-01-2016 20:53:28 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
DGI Storstrømmen LDM Ungdom 15m 2016

 

 

Holdkonkurrence: Børnehold

1Nykøbing F. Skytteforening 1
106369Emma Nørholm KochKlasse: BK1200/10
114020Mette OttosenKlasse: BK1199/06
114025Kristian ErlandsenKlasse: BK1199/11
119509Mads MossinKlasse: BK2199/11
Total797/38

2Ravnsborg Skytteforening
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: BK1200/10
113898Kevin RejKlasse: BK1199/06
118509Karina NielsenKlasse: BK1199/15
120122Melika AndersenKlasse: BK1199/05
Total797/36

3Kongsted Skytteforening
103957Andreas JørgensenKlasse: BK1199/08
119740Cindy DahlKlasse: BK1199/13
108971Jannik GrouleffKlasse: BK2198/07
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK2198/06
Total794/34

4Nykøbing F. Skytteforening 2
120321Mathias HedengranKlasse: BK2199/14
119510Martin NielsenKlasse: BK1198/11
119511Simon SivebækKlasse: BK2198/08
111437Noah JørgensenKlasse: BK3197/09
Total792/42

5Vestfalster Skytteforening
105053Anne M. HansenKlasse: BK1199/14
115106Laust DengsøeKlasse: BK1198/11
119953Mathilde GejlKlasse: BK3195/01
111001Xenia EnglerKlasse: BK1194/05
Total786/31

6Sakskøbing Skytteforening
116725Anders Priergaard NielsenKlasse: BK2199/14
120159Stefanie HansenKlasse: BK2197/09
95424René Emil B. AndersenKlasse: BK1196/05
120158Victor BæktoftKlasse: BK3193/04
Total785/32

7Ornebjerg Skytteforening
110168Sophie JensenKlasse: BK2199/03
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK2199/08
122735Marcus PoulsenKlasse: BK3194/04
122738Amilia ChortzenKlasse: BK2185/01
Total777/16

 

 

Holdkonkurrence: Juniorhold

1Ravnsborg Skytteforening
83686Andreas MadsenKlasse: J1200/09
101228Philip PetersenKlasse: J1199/10
111722Line Munk-KnudsenKlasse: J1199/06
90666Magnus Vesterlund GustafsenKlasse: J1198/14
Total796/39

2Nykøbing F. Skytteforening
115406Mads PehrsonKlasse: J2198/06
99433Alexander Nørholm KochKlasse: J1198/09
109282Simone Lindhardt CarlsenKlasse: J1197/04
93321Mikkel BülowKlasse: J2195/05
Total788/24

3Ornebjerg Skytteforening
72629Simon FærregaardKlasse: J2200/07
100365Natashia HansenKlasse: J1195/08
102943Andreas JakobsenKlasse: J1195/05
107878Katrine KræsingKlasse: J2194/04
Total784/24

4Kongsted Skytteforening
108974Kamilla JakobsenKlasse: J2199/08
108975Rasmus CaspersenKlasse: J2197/08
108973Tobias EllehøjKlasse: J2192/06
104721Peter H. NielsenKlasse: J2
Total588/22

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Finale Børn
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening400    107.1    507.1
2110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening400    105.7    505.7
3104586Anders Østergaard23-016 Øster Ulslev Skytteforening400    105.0    505.0
4119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening399    105.1    504.1
5121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening399    105.0    504.0
6114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening399    104.7    503.7
7118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening399    104.6    503.6
8121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening399    104.4    503.4

 

 

Gevær, 15m. - Finale Junior
190666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening398    107.2    505.2
2111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening398    104.7    502.7
399433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening398    104.6    502.6
483686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening398    103.9    501.9
5115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening398    102.5    500.5
6114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening397    103.4    500.4
772629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening397    103.3    500.3

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/10    200/14    400/24
2110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10    200/08    400/18
3104586Anders Østergaard23-016 Øster Ulslev Skytteforening200/06    200/11    400/17
4118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/15    200/15    399/30
5119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/13    200/12    399/25
6114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11    200/12    399/23
7121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening199/08    200/10    399/18
8113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening199/06    200/11    399/17
9114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/10    199/10    399/20
10115106Laust Dengsøe23-022 Vestfalster Skytteforening198/11    200/17    398/28
11119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11    200/10    398/21
12105053Anne M. Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening199/14    199/05    398/19
13120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05    199/11    398/16
14103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    199/08    398/16
15114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/06    199/06    398/12
1695424René Emil B. Andersen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/05    199/09    395/14
17111001Xenia Engler23-022 Vestfalster Skytteforening194/05    196/08    390/13
18109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening192/03    197/04    389/07
19104591Nikolaj Stigmose23-016 Øster Ulslev Skytteforening193/09    195/06    388/15
20108614Ida Marie Bülow23-006 Næstved Skytteforening194/07    190/03    384/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1116725Anders Priergaard Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening199/14    200/11    399/25
2121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening200/08    199/12    399/20
3124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/11    199/14    398/25
4119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11    199/12    398/23
5114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening197/08    200/06    397/14
6111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/11    199/11    397/22
7116983Sisse Abel23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10    199/11    397/21
8119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    199/09    397/17
9121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/06    198/09    397/15
1055409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08    198/07    397/15
11118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/06    198/02    396/08
12120159Stefanie Hansen23-010 Sakskøbing Skytteforening197/09    198/08    395/17
13121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening198/11    197/06    395/17
14120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/14    196/10    395/24
15119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/03    199/09    394/12
16108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening198/07    196/07    394/14
17121085Lukas S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening193/03    200/10    393/13
18123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening195/04    198/10    393/14
19115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    196/03    393/09
20110168Sophie Jensen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/03    191/03    390/06
21117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening194/06    195/07    389/13
22116982Martin Møller23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    195/04    389/09
23121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/07    191/04    387/11
24104585Mads Andersen23-016 Øster Ulslev Skytteforening190/01    190/01    380/02
25123777Daniel Jørgensen23-016 Øster Ulslev Skytteforening191/02    189/01    380/03
26122738Amilia Chortzen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01    193/04    378/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/03    197/05    392/08
2111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09    194/07    391/16
3119953Mathilde Gejl23-022 Vestfalster Skytteforening195/01    194/05    389/06
4116472Benjamin Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening189/05    197/03    386/08
5120158Victor Bæktoft23-010 Sakskøbing Skytteforening193/04    192/02    385/06
6122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    191/04    385/08
7104598Niclas Aalborg Jepsen23-016 Øster Ulslev Skytteforening191/04    192/04    383/08
8122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02    186/01    374/03
9120225Oscar P. Kristensen23-016 Øster Ulslev Skytteforening187/01    186/01    373/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1123968Katja S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/07    192/05    389/12
2119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening188/01    193/05    381/06
3124578Nichlas Jessen23-006 Næstved Skytteforening191/04    188/02    379/06
4124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening191/03    188/00    379/03
5124020Sebastian Hylleborg23-003 Ornebjerg Skytteforening188/04    187/01    375/05
6121000Matthias W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening183/01    184/01    367/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
190666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/14    200/12    398/26
299433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09    200/06    398/15
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/06    199/10    398/16
483686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/09    198/13    398/22
5114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/10    198/11    397/21
6109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04    199/09    396/13
7101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10    195/08    394/18
8100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08    196/04    391/12
9102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/05    196/05    391/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    200/08    398/14
272629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/07    197/06    397/13
3108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    197/10    396/18
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/08    198/05    395/13
593321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05    199/08    394/13
6114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening198/11    195/04    393/15
7115821Andreas Capion23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/05    198/07    391/12
8106258Annika Engler23-022 Vestfalster Skytteforening194/07    197/05    391/12
9122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03    195/06    391/09
1099741Oliver Ebsen23-022 Vestfalster Skytteforening193/05    197/07    390/12
11107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    196/04    390/08
12108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening192/06    196/06    388/12
13121883Mads W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening194/04    194/03    388/07
14109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening194/09    191/04    385/13
15102550Nicolai Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening194/07    184/01    378/08
16122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/03    193/06    377/09
17121785Viktor Philippe23-022 Vestfalster Skytteforening185/00    192/04    377/04
18123311Marcus Lasko23-010 Sakskøbing Skytteforening181/01    186/02    367/03
19114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening184/01    183/01    367/02
20123308Cecilie Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening181/00    164/01    345/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/10
1110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/10
1114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/10
4104586Anders Østergaard23-016 Øster Ulslev Skytteforening200/06
5118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/15
6105053Anne M. Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening199/14
7119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/13
8114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11
9103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening199/08
9121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening199/08
11113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening199/06
11114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/06
13120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05
14115106Laust Dengsøe23-022 Vestfalster Skytteforening198/11
14119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11
1695424René Emil B. Andersen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/05
17108614Ida Marie Bülow23-006 Næstved Skytteforening194/07
18111001Xenia Engler23-022 Vestfalster Skytteforening194/05
19104591Nikolaj Stigmose23-016 Øster Ulslev Skytteforening193/09
20109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening192/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening200/08
2116725Anders Priergaard Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening199/14
2120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/14
4119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11
4124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/11
655409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/08
7121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/06
8110168Sophie Jensen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/03
9111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/11
9121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening198/11
11116983Sisse Abel23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10
12119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
13108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening198/07
14118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/06
15120159Stefanie Hansen23-010 Sakskøbing Skytteforening197/09
16114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening197/08
17115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
18121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/07
19123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening195/04
20119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/03
21117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening194/06
22116982Martin Møller23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05
23121085Lukas S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening193/03
24123777Daniel Jørgensen23-016 Øster Ulslev Skytteforening191/02
25104585Mads Andersen23-016 Øster Ulslev Skytteforening190/01
26122738Amilia Chortzen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09
2119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/03
3119953Mathilde Gejl23-022 Vestfalster Skytteforening195/01
4122735Marcus Poulsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04
5120158Victor Bæktoft23-010 Sakskøbing Skytteforening193/04
6104598Niclas Aalborg Jepsen23-016 Øster Ulslev Skytteforening191/04
7116472Benjamin Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening189/05
8122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02
9120225Oscar P. Kristensen23-016 Øster Ulslev Skytteforening187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1123968Katja S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/07
2124578Nichlas Jessen23-006 Næstved Skytteforening191/04
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening191/03
4124020Sebastian Hylleborg23-003 Ornebjerg Skytteforening188/04
5119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening188/01
6121000Matthias W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening183/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
183686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/09
2101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/10
4111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/06
590666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/14
699433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09
7109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04
8100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08
9102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/07
2108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08
3114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening198/11
4115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
5108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/08
6122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03
793321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05
8109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening194/09
9102550Nicolai Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening194/07
9106258Annika Engler23-022 Vestfalster Skytteforening194/07
11107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04
11121883Mads W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening194/04
13115821Andreas Capion23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/05
1399741Oliver Ebsen23-022 Vestfalster Skytteforening193/05
15108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening192/06
16121785Viktor Philippe23-022 Vestfalster Skytteforening185/00
17122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/03
18114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening184/01
19123311Marcus Lasko23-010 Sakskøbing Skytteforening181/01
20123308Cecilie Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening181/00