25-01-2016 21:44:49 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
DGI Storstrømmen LDM Luft riffel og pistol 2016

 

 

Holdkonkurrence: Luft Riffel BK Hold

1Nykøbing F. Skytteforening
106369Emma Nørholm KochKlasse: BK1200/15
107315Denni DuranovicKlasse: BK1200/08
114020Mette OttosenKlasse: BK1200/11
114025Kristian ErlandsenKlasse: BK1200/09
Total800/43

2Kongsted Skytteforening
119740Cindy DahlKlasse: BK1199/06
116472Benjamin JørgensenKlasse: BK3197/01
103957Andreas JørgensenKlasse: BK1196/06
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1196/05
Total788/18

3Nykøbing F. Skytteforening 2
119510Martin NielsenKlasse: BK1200/08
119509Mads MossinKlasse: BK1196/07
119511Simon SivebækKlasse: BK1193/03
120321Mathias HedengranKlasse: BK2192/02
Total781/20

 

 

Holdkonkurrence: Luft Riffel Junjer Hold

1Nykøbing F. Skytteforening
93321Mikkel BülowKlasse: J2200/09
109282Simone Lindhardt CarlsenKlasse: J2199/04
112871Anton JørgensenKlasse: J2199/04
99433Alexander Nørholm KochKlasse: J2199/09
Total797/26

2Ornebjerg Skytteforening
72629Simon FærregaardKlasse: J1200/08
100365Natashia HansenKlasse: J1197/06
102943Andreas JakobsenKlasse: J1197/08
107878Katrine KræsingKlasse: J2195/04
Total789/26

3Kongsted Skytteforening
104721Peter H. NielsenKlasse: J2200/07
108975Rasmus CaspersenKlasse: J2198/07
108973Tobias EllehøjKlasse: J2195/05
108974Kamilla JakobsenKlasse: J2191/03
Total784/22

4Frejlev-Vantore Skytteforening
115054Erika NielsenKlasse: J2198/06
115056Mikkel NielsenKlasse: J1197/05
102286Julie HansenKlasse: J2195/03
115055Marie KochKlasse: J2193/03
Total783/17

 

 

Holdkonkurrence: Luft Riffel Senior Hold

1Nykøbing F. Skytteforening
54902Hans PilKlasse: SE1198/05
97642Flemming LarsenKlasse: SE1197/08
53054Per AndersenKlasse: SE1196/02
54186Tønnes KochKlasse: SE1194/05
Total785/20

2Væggerløse Skytteforening
54113Poul Erik HansenKlasse: SE1198/08
54172Preben GrubbeKlasse: SE1197/02
54116Ole EbbeKlasse: SE1196/01
54168Allan BruunKlasse: SE1192/04
Total783/15

 

 

Holdkonkurrence: Luft Riffel Ung/voksen stilling Hold

1Stege Ndr. Skytteforening
55133Peter HansenKlasse: VS2192/01
55222Jacob NielsenKlasse: VS2188/01
55168Line P. BertelsenKlasse: US2186/01
55337Kenneth WestergaardKlasse: VS3169/01
Total735/04

 

 

Holdkonkurrence: Luft Riffel Ung/Voksen Åben Hold

1Nykøbing F. Skytteforening
54774Max PilKlasse: VÅ1199/13
116986Anja M. JohansenKlasse: VÅ1198/09
87542Claus FrederiksenKlasse: VÅ1198/06
119233René BülowKlasse: VÅ1196/07
Total791/35

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/15    200/10    400/25
2109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/09    200/12    400/21
3114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11    200/09    400/20
455409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09    200/09    400/18
5121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/07    200/09    400/16
6114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09    200/07    400/16
7107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/08    200/07    400/15
8119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening198/07    200/09    398/16
9110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05    199/09    398/14
10119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/06    199/06    398/12
11119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/08    198/09    398/17
12102283Isabel Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening200/07    198/08    398/15
13114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/03    199/08    395/11
14118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/05    198/06    395/11
15102291Kristian Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening197/05    198/03    395/08
16111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening198/03    197/02    395/05
17118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening196/05    198/09    394/14
18119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07    198/04    394/11
19103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening196/06    198/04    394/10
20119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/03    199/03    392/06
21120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03    194/03    385/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening199/09    200/07    399/16
2121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/05    198/08    397/13
3115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/02    200/05    396/07
4121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/05    198/06    395/11
5123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/07    196/05    395/12
6115047Petrea Latsch23-012 Tingsted Skytteforening198/06    196/07    394/13
7114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening198/07    196/01    394/08
8120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/02    200/08    392/10
9121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/01    195/04    388/05
10119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening192/01    195/04    387/05
11117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening196/04    191/05    387/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1116472Benjamin Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening197/01    199/05    396/06
2111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/02    198/05    396/07
3107253Jonas Pedersen23-012 Tingsted Skytteforening198/06    193/02    391/08
4121085Lukas S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening199/04    192/05    391/09
5124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening195/05    193/02    388/07
6123968Katja S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/05    194/03    387/08
7120186Tue V. Jurs23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening189/02    193/01    382/03
8119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening189/02    191/04    380/06
9117384Karl-Emil E. Pedersen23-012 Tingsted Skytteforening189/01    191/04    380/05
10123652Anna Hansen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening186/02    191/01    377/03
11124578Nichlas Jessen23-006 Næstved Skytteforening186/04    185/00    371/04
12120093Benjamin Rothenborg23-032 Damsholte Skytteforening177/01    184/01    361/02
13117954Jonas Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening175/01    178/02    353/03
14116795Alex Stryg23-005 Væggerløse Skytteforening173/00    173/00    346/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/08    200/12    400/20
2102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/08    198/05    395/13
3115056Mikkel Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening197/05    198/03    395/08
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    194/03    391/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
193321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09    200/06    400/15
2109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/04    200/06    399/10
3104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/07    199/08    399/15
4115054Erika Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening198/06    200/10    398/16
5114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening198/09    200/07    398/16
6114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/02    200/07    398/09
7112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/04    199/04    398/08
8108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening198/07    199/05    397/12
9115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08    198/08    397/16
1099433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09    198/03    397/12
11108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening195/05    200/05    395/10
12115821Andreas Capion23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/04    198/06    395/10
13107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04    199/05    394/09
14122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03    196/06    391/09
15108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening191/03    198/07    389/10
16102286Julie Hansen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening195/03    194/02    389/05
17115055Marie Koch23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening193/03    191/03    384/06
18114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening184/00    193/03    377/03
19107314Milli Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/01    188/03    372/04
20123651Mathias Andersson23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening178/00    172/00    350/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening187/03    195/01    382/04
253091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening188/01    192/02    380/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening190/02    189/02    379/04
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening191/02    186/03    377/05
355168Line P. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/01    186/03    372/04
456183Martin Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening182/00    186/02    368/02
599434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/00    178/02    358/02
653042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening172/00    165/00    337/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/06    200/08    399/14
296675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening198/11    200/09    398/20
390155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/06    198/05    397/11
499457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening195/02    195/00    390/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
192288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/05    195/06    388/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening192/05    194/03    386/08
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/01    189/01    381/02
355222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening188/01    188/02    376/03
454457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening184/02    189/00    373/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening182/00    188/02    370/02
254434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening182/00    183/00    365/00
354883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening179/02    185/01    364/03
455571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/00    180/01    362/01
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening178/00    183/00    361/00
656691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/02    175/01    357/03
753431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening177/00    179/01    356/01
855123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening175/01    170/00    345/01
955337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening169/01    174/00    343/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/07    200/09    399/16
299427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening200/10    198/04    398/14
354902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05    198/07    396/12
454298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening199/06    197/05    396/11
556096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening195/02    200/05    395/07
697642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08    197/05    394/13
754172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/02    197/07    394/09
854113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/08    196/02    394/10
954678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/02    197/04    393/06
1053054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/02    197/01    393/03
1055789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening196/02    197/01    393/03
1254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/02    197/01    390/03
1354186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    196/04    390/09
1455844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/03    194/03    390/06
1554116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/01    194/03    390/04
1654168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening192/04    195/04    387/08
17109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening193/04    194/07    387/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
154547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening196/06    198/08    394/14
2111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02    197/03    394/05
353201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening194/05    199/05    393/10
454509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening194/05    197/04    391/09
554253Kjeld Noergaard23-012 Tingsted Skytteforening194/01    196/02    390/03
655770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening196/02    194/01    390/03
7122893Erik Johansson23-004 Maribo Skytteforening192/01    197/05    389/06
854928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening194/05    195/04    389/09
9101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening194/03    194/05    388/08
1053166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/03    191/03    387/06
1156284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening188/04    196/04    384/08
1253229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening194/00    188/01    382/01
1354631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening191/03    190/03    381/06
1455237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I186/04    193/03    379/07
15115424Ayoe Jensen23-012 Tingsted Skytteforening189/00    188/00    377/00
1655299Gert W. Olsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01    190/04    375/05
1754180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening182/00    189/01    371/01
1855319Preben Michaelsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02    182/00    366/02
1985764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening185/00    177/01    362/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
180876Ruddy Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening200/07    200/07    400/14
254774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/13    200/10    399/23
353119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/06    199/02    399/08
456391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening198/07    200/12    398/19
5116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09    200/08    398/17
687542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    200/09    398/15
755884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/11    199/09    398/20
855908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening198/02    198/07    396/09
996141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening197/08    198/06    395/14
10119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07    198/03    394/10
1156017Henrik Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/04    196/05    394/09
12102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening197/07    196/05    393/12
13108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/05    197/03    392/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02    191/04    388/06
2111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening190/03    196/01    386/04
3123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/01    192/02    385/03
456316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening187/01    196/02    383/03
555366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    192/02    383/04
654142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening188/01    193/03    381/04
755090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening191/01    188/01    379/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/15
2114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11
3109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/09
3114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09
6107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/08
6119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/08
8102283Isabel Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening200/07
8121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/07
10119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/06
11110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/05
12119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening198/07
13111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening198/03
14102291Kristian Boesen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening197/05
14118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/05
16119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07
17103957Andreas Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening196/06
18118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening196/05
19114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/03
20119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/03
21120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening199/09
2123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/07
3121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/05
4114904Emil Rosendal23-006 Næstved Skytteforening198/07
5115047Petrea Latsch23-012 Tingsted Skytteforening198/06
6121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/05
7117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening196/04
8115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/02
9121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/01
10120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/02
11119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening192/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1121085Lukas S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening199/04
2107253Jonas Pedersen23-012 Tingsted Skytteforening198/06
3111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/02
4116472Benjamin Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening197/01
5124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening195/05
6123968Katja S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/05
7119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening189/02
7120186Tue V. Jurs23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening189/02
9117384Karl-Emil E. Pedersen23-012 Tingsted Skytteforening189/01
10124578Nichlas Jessen23-006 Næstved Skytteforening186/04
11123652Anna Hansen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening186/02
12120093Benjamin Rothenborg23-032 Damsholte Skytteforening177/01
13117954Jonas Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening175/01
14116795Alex Stryg23-005 Væggerløse Skytteforening173/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/08
2102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/08
3100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
4115056Mikkel Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening197/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
193321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09
2104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/07
399433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09
4115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08
5109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/04
5112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/04
7114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening198/09
8108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening198/07
9115054Erika Nielsen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening198/06
10114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/02
11115821Andreas Capion23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/04
12108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening195/05
13107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04
14102286Julie Hansen23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening195/03
14122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03
16115055Marie Koch23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening193/03
17108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening191/03
18107314Milli Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/01
19114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening184/00
20123651Mathias Andersson23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening178/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
153091Line N. With23-003 Ornebjerg Skytteforening188/01
281811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening187/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening191/02
2104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening190/02
355168Line P. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/01
456183Martin Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening182/00
599434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/00
653042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening172/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/06
190155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/06
396675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening198/11
499457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening195/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
192288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening192/05
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/01
355222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening188/01
454457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening184/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
156691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/02
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening182/00
254434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening182/00
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/00
554883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening179/02
655698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening178/00
753431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening177/00
855123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening175/01
955337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening169/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
199427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening200/10
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/07
354298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening199/06
454113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/08
554902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/05
697642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08
754172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/02
855844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/03
953054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/02
954678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/02
955789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening196/02
1254116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/01
1356096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening195/02
1454186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05
15109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening193/04
1654808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/02
1754168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening192/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
1111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02
254547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening196/06
353166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/03
455770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening196/02
553201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening194/05
554509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening194/05
554928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening194/05
8101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening194/03
954253Kjeld Noergaard23-012 Tingsted Skytteforening194/01
1053229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening194/00
11122893Erik Johansson23-004 Maribo Skytteforening192/01
1254631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening191/03
13115424Ayoe Jensen23-012 Tingsted Skytteforening189/00
1456284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening188/04
1555237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I186/04
1655299Gert W. Olsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/01
1785764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening185/00
1855319Preben Michaelsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02
1954180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening182/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
180876Ruddy Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening200/07
253119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/06
354774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/13
455884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/11
5116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09
656391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening198/07
787542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
856017Henrik Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/04
955908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening198/02
1096141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening197/08
11102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening197/07
12119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07
13108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02
2123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/01
355366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02
455090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening191/01
5111725Mathias Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening190/03
654142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening188/01
756316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening187/01

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening284/95    290/97    574/192
2119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening269/82    277/91    546/173
3119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening268/85    270/90    538/175
4120093Benjamin Rothenborg23-032 Damsholte Skytteforening264/93    265/87    529/180

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab UNG 1 Hånd
153043Simon Løje23-040 Kongsted Skytteforening250/83    253/89    503/172

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
1114868Victor Burnev23-006 Næstved Skytteforening279/93    284/92    563/185
255920Lars Jensen23-006 Næstved Skytteforening279/92    280/93    559/185

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
155005Sune S. Rongsted23-032 Damsholte Skytteforening272/95    271/93    543/188
255123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening258/86    270/92    528/178

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1116023Tom Ottosen23-006 Næstved Skytteforening272/91    268/91    540/182
255218Jan Macdams23-035 Stege Ndr. Skytteforening275/90    261/91    536/181
353029Villy Løje23-040 Kongsted Skytteforening259/87    258/91    517/178
455222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening245/86    265/90    510/176

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
156644Leif Andersen23-014 Holmegaard Skytteforening279/93    273/90    552/183
253264Torben Eskildsen23-010 Sakskøbing Skytteforening263/87    280/95    543/182
391991Finn Ritz23-006 Næstved Skytteforening264/90    277/93    541/183
455529H. C. Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening270/91    254/86    524/177
554922Flemming Karlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening257/87    260/91    517/178
693784Michael Rasmussen23-010 Sakskøbing Skytteforening255/82    250/83    505/165
756747Niels Jensen23-044 Faxe Skytteforening228/79    242/79    470/158

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd
186998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening286/94    289/96    575/190
2104890Lone Meulengracht23-006 Næstved Skytteforening274/92    281/97    555/189
3123962Bo S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening270/92    275/90    545/182

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Børn
1114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening284/95
2119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening269/82
3119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening268/85
4120093Benjamin Rothenborg23-032 Damsholte Skytteforening264/93

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse UNG 1 Hånd
153043Simon Løje23-040 Kongsted Skytteforening250/83

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
1114868Victor Burnev23-006 Næstved Skytteforening279/93
255920Lars Jensen23-006 Næstved Skytteforening279/92

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
155005Sune S. Rongsted23-032 Damsholte Skytteforening272/95
255123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening258/86

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
155218Jan Macdams23-035 Stege Ndr. Skytteforening275/90
2116023Tom Ottosen23-006 Næstved Skytteforening272/91
355505Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening263/89
453029Villy Løje23-040 Kongsted Skytteforening259/87
556737Rene Kelberg23-014 Holmegaard Skytteforening258/86
655222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening245/86

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
156644Leif Andersen23-014 Holmegaard Skytteforening279/93
255529H. C. Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening270/91
355970John Nyberg Nielsen23-014 Holmegaard Skytteforening268/87
491991Finn Ritz23-006 Næstved Skytteforening264/90
553264Torben Eskildsen23-010 Sakskøbing Skytteforening263/87
654922Flemming Karlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening257/87
793784Michael Rasmussen23-010 Sakskøbing Skytteforening255/82
856747Niels Jensen23-044 Faxe Skytteforening228/79

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
186998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening286/94
2104890Lone Meulengracht23-006 Næstved Skytteforening274/92
3123962Bo S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening270/92