23-08-2017 17:29:26 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
DGI Storstrømmen LDM 50m og 200m i Tubæk

 

 

Holdkonkurrence: 200m Senior hold

1Østmøn SG&I
53420Johnny JohanssonKlasse: SE1147/09
53166Berrit CarlsenKlasse: SE1146/04
54312Bjarne LarsenKlasse: SE1145/05
87542Claus FrederiksenKlasse: SE1137/05
Total575/23

 

 

Holdkonkurrence: 200m Åben Klasse

1Tingsted Skytteforening
54713Per ChristensenKlasse: VÅ1148/07
54774Max PilKlasse: VÅ1148/06
53137Hanne AndersenKlasse: VÅ1147/06
96141Allan StryhnKlasse: VÅ2147/06
Total590/25

2Østmøn SG&I
55531Gitte LarsenKlasse: VÅ2141/07
55698Karsten LarsenKlasse: VÅ2141/03
55237Frank LarsenKlasse: VÅ2132/01
55366Svend OvergaardKlasse: VÅ2067/01
Total481/12

 

 

Holdkonkurrence: 50m Børne hold

1Ravnsborg Skytteforening
120122Melika AndersenKlasse: BK1199/08
124027Mads H. LarsenKlasse: BK1199/07
124029Kenni HøjKlasse: BK1199/09
113898Kevin RejKlasse: BK1196/10
Total793/34

2Næstved Skytteforening
121512Laurits MandrupKlasse: BK1199/08
121072Emilie HansenKlasse: BK1196/06
123401Mikkel R. PedersenKlasse: BK1194/05
109719Jonas R. PedersenKlasse: BK1192/05
Total781/24

3Kongsted Skytteforening
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1198/10
124333Clara DahlKlasse: BK1197/10
128447Frederik Emil H. NielsenKlasse: BK2192/07
130094Anders B. HansenKlasse: BK3188/03
Total775/30

 

 

Holdkonkurrence: 50m Junior hold

1Kongsted Skytteforening
108974Kamilla JakobsenKlasse: J1197/06
108975Rasmus CaspersenKlasse: J1196/07
104721Peter H. NielsenKlasse: J1195/09
119740Cindy DahlKlasse: J2194/05
Total782/27

2Ravnsborg Skytteforening
111722Line Munk-KnudsenKlasse: J1199/10
118509Karina NielsenKlasse: J2196/12
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J2195/08
111680Emil M. JørgensenKlasse: J2191/03
Total781/33

 

 

Holdkonkurrence: 50m Senior Hold

1Nykøbing F. Skytteforening
54678Tage JensenKlasse: SE1198/09
54902Hans PilKlasse: SE1197/11
54808Lisbeth PilKlasse: SE1194/04
53054Per AndersenKlasse: SE1191/03
Total780/27

2Sakskøbing Skytteforening
53166Berrit CarlsenKlasse: SE1195/10
53053Per HenriksenKlasse: SE1193/06
81869Leif NielsenKlasse: SE2189/03
120475Annette NielsenKlasse: SE2186/03
Total763/22

 

 

Holdkonkurrence: 50m Ung/Voksen Stilling Hold

1Tingsted Skytteforening
81811Betina PetersenKlasse: US1192/08
53137Hanne AndersenKlasse: VS2191/05
54457Mikael GreenKlasse: VS2189/03
126247Melinda SembachKlasse: US1186/02
Total758/18

 

 

Holdkonkurrence: 50m Ung/Voksen Åben Hold

1Næstved Skytteforening
111560Anders RøgeKlasse: ÅU1199/10
87091Tanja R. WriedtKlasse: ÅU1199/12
84054Camilla Anna KristiansenKlasse: ÅU1198/11
84055Torben KristiansenKlasse: VÅ1193/04
Total789/37

2Ravnsborg Skytteforening
53860Birgitte NielsenKlasse: VÅ1198/09
118508Renè NielsenKlasse: VÅ2193/07
93567Sara HansenKlasse: ÅU2190/06
90322Allan FrostKlasse: VÅ2188/02
Total769/24

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Finale BK 50m
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening399    104.8    503.8
2124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening397    103.9    500.9
3124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening396    104.7    500.7
4118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening396    103.7    499.7
5120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening396    102.4    498.4
5121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening394    104.4    498.4
7124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening394    103.3    497.3

 

 

Gevær, 50m. - Finale Jun 50m
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening398    103.0    501.0
2111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening397    103.8    500.8
3108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening393    105.1    498.1
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening394    103.6    497.6
5111681Benjamin Sørensen23-004 Maribo Skytteforening394    102.7    496.7
6122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening394    101.9    495.9
7118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening393    99.4    492.4

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening199/08    200/17    399/25
2124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09    198/11    397/20
3124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening197/10    199/13    396/23
4118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/10    198/09    396/19
5120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08    197/11    396/19
6121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/06    198/09    394/15
7124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07    195/08    394/15
8120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08    196/09    393/17
9121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/09    195/10    392/19
1055409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/04    194/08    392/12
11121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening193/04    197/05    390/09
12113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening196/10    194/07    390/17
13111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    194/09    390/15
14117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening195/04    194/05    389/09
15109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening192/05    195/10    387/15
16123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening194/05    193/07    387/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/01    196/08    389/09
2119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening196/09    191/05    387/14
3128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening192/07    194/08    386/15
4126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/06    194/07    385/13
5122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/04    195/03    383/07
6128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening184/03    192/06    376/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening193/04    197/06    390/10
2130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening188/03    192/03    380/06
3127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening185/08    193/06    378/14
4125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening187/05    190/05    377/10
5115614Michael Lynge Laursen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/04    189/03    373/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/12    200/16    398/28
2111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10    198/11    397/21
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening196/07    198/11    394/18
4122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03    198/10    394/13
5108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06    196/08    393/14
6104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/09    193/06    388/15
7114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening190/06    185/04    375/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1111681Benjamin Sørensen23-004 Maribo Skytteforening196/08    198/11    394/19
2118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/12    197/06    393/18
3110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/08    196/04    391/12
4122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/08    195/07    388/15
5119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening194/05    192/09    386/14
6111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03    190/07    381/10
7114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/04    188/03    378/07
8121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening186/03    185/01    371/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening195/06    192/03    387/09
281811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening192/08    191/06    383/14
3126247Melinda Sembach23-012 Tingsted Skytteforening186/02    190/07    376/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening197/08    190/02    387/10
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06    191/05    385/11
386870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/07    186/06    383/13
4104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening193/09    188/06    381/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/08    195/07    389/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
154457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening189/03    193/08    382/11
255222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/06    186/05    379/11
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening191/05    187/07    378/12
455571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/05    187/07    372/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening184/04    187/02    371/06
2101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/06    181/02    368/08
355698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening175/02    186/01    361/03
455337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/05    144/01    328/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/06    198/09    395/15
253166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/10    198/07    393/17
354902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11    196/07    393/18
454312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening198/09    194/04    392/13
554808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04    197/07    391/11
655328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07    195/05    391/12
7109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/08    194/06    391/14
854678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09    193/08    391/17
954113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening193/04    194/06    387/10
1053054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/03    194/09    385/12
1153053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/06    190/06    383/12
1259981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening194/02    189/05    383/07
1355908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening185/01    191/08    376/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/04    198/09    394/13
299427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening195/04    190/05    385/09
354142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening193/06    190/04    383/10
456284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening191/04    191/06    382/10
581869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening189/03    192/06    381/09
653583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04    187/05    381/09
755090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening188/05    189/04    377/09
8120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening186/03    189/04    375/07
953229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening188/03    186/05    374/08
1055770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening180/01    183/04    363/05
11101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening181/05    176/03    357/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
155884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening197/08    200/10    397/18
287542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening198/13    198/10    396/23
353860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09    198/11    396/20
454774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10    198/08    395/18
5112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09    197/10    392/19
696141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening192/08    197/07    389/15
784055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening193/04    195/08    388/12
8116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05    193/08    388/13
955532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05    193/00    387/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    195/08    392/15
255366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02    194/09    386/11
355109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/03    193/06    385/09
4128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/08    192/04    383/12
5118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/07    190/03    383/10
690322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening188/02    188/05    376/07
755237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening179/02    188/05    367/07
8127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02    178/03    366/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab FRI
1123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/06    193/07    385/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/12    199/15    398/27
2111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening199/10    199/15    398/25
384054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/11    198/09    396/20
492288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/11    197/07    395/18
596675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening196/10    198/08    394/18

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 2
1112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/06    198/04    390/10
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening194/08    186/05    380/13

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09
2120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening199/08
4124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/07
5118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/10
655409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/04
7124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening197/10
8121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/09
9120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08
10113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening196/10
11111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
11121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/06
13117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening195/04
14123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening194/05
15121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening193/04
16109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening192/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening196/09
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/01
3128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening192/07
4126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/06
5122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/04
6128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening184/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening193/04
2130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening188/03
3125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening187/05
4127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening185/08
5115614Michael Lynge Laursen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/12
3108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening196/07
5122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03
6104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/09
7114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening190/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/12
2111681Benjamin Sørensen23-004 Maribo Skytteforening196/08
3110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/08
4119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening194/05
5122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/08
6111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03
7114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/04
8121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening186/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening195/06
255114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/09
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening192/08
4126247Melinda Sembach23-012 Tingsted Skytteforening186/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
186426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening197/08
286870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/07
3100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06
4104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening193/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/06
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening191/05
354457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening189/03
455571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/06
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/05
354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening184/04
456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening175/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
154312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening198/09
154678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09
354902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11
4109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/08
553420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/06
655328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07
753166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/10
854808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/04
959981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening194/02
1053053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/06
1154113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening193/04
1253054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/03
1355908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening185/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/04
299427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening195/04
353583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04
454142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening193/06
556284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening191/04
681869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening189/03
755090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening188/05
853229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening188/03
9120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening186/03
10101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening181/05
1155770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening180/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening198/13
253860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/09
354774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10
455884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening197/08
5112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09
6116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05
755532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05
884055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening193/04
996141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening192/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
2118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/07
355109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/03
455366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02
5128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/08
690322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening188/02
7127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02
855237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening179/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse FRI
1123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/06

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 1
187091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/12
2111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening199/10
384054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/11
392288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/11
596675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening196/10

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 2
1124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening194/08
2112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/06
393567Sara Hansen23-008 Ravnsborg Skytteforening190/06

 

 

Gevær, 200m. - Finale Senior 200m
153420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I293/15    98.0/005    391.0/20
253166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I291/09    94.0/005    385.0/14
354902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening284/10    95.0/001    379.0/11
487542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I280/07    88.0/003    368.0/10

 

 

Gevær, 200m. - Finale Ung/Voksen Stilling 200m
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening289/11    93.0/001    382.0/12
255915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening285/07    93.0/001    378.0/08
354457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening286/07    89.0/000    375.0/07
486426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I277/04    84.0/001    361.0/05
5100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening256/01    84.0/000    340.0/01
653381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening284/05    44.0/001    328.0/06

 

 

Gevær, 200m. - Finale Ung/Voksen Åben 200m
154774Max Pil23-012 Tingsted Skytteforening296/10    99.0/006    395.0/16
296141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening294/11    96.0/003    390.0/14
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening282/04    90.0/001    372.0/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening133/00    137/00    270/00
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening098/00    125/00    223/00
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening088/02    110/02    198/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening145/06    149/04    294/10
2109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/04    136/03    284/07
3114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening138/04    135/01    273/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Stilling
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening140/03    144/02    284/05
286426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I140/01    137/03    277/04
386870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening135/03    138/04    273/07
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening121/00    135/01    256/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Åben
1124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening098/01    132/02    230/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening143/04    146/07    289/11

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
154457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening143/04    143/03    286/07
255915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening143/04    142/03    285/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening135/03    137/01    272/04
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening135/01    120/00    255/01
3101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening119/00    122/01    241/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 1
154312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I145/05    148/06    293/11
253420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I147/09    146/06    293/15
353166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I146/04    145/05    291/09
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/06    139/04    284/10
553054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening139/06    143/04    282/10
687542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I137/05    143/02    280/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 2
153053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I143/05    142/04    285/09
299282Niels Lauge Hermansen23-032 Damsholte Skytteforening138/03    133/02    271/05
356316Per Lund Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening129/01    137/03    266/04
453229Kaj Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening135/02    125/03    260/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-012 Tingsted Skytteforening148/06    148/04    296/10
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening147/06    147/05    294/11
354713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening148/07    146/03    294/10

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 2
196141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening147/06    147/05    294/11
2118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening141/01    141/03    282/04
355237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I132/01    139/01    271/02
455698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I141/03    128/03    269/06

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening133/00
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening098/00
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening088/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
1109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/04
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening145/06
3114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening138/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Stilling
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening140/03
286426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I140/01
355114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening138/02
486870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening135/03
5100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening121/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Åben
1124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening098/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening143/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 2
154457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening143/04
155915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening143/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 3
154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening135/03
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening135/01
3101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening119/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 1
153420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I147/09
253166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I146/04
354902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/06
454312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I145/05
553054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening139/06
687542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I137/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 2
153053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I143/05
255505Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening142/06
399282Niels Lauge Hermansen23-032 Damsholte Skytteforening138/03
453229Kaj Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening135/02
556316Per Lund Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening129/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 1
154713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening148/07
254774Max Pil23-012 Tingsted Skytteforening148/06
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening147/06

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 2
196141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening147/06
255531Gitte Larsen23-131 Østmøn SG&I141/07
355698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I141/03
4118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening141/01
555237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I132/01
655366Svend Overgaard23-131 Østmøn SG&I067/01

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening326/96
255114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening309/88
368949Claus Bruun23-012 Tingsted Skytteforening308/87
455915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening304/81
554457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening301/85
686870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening280/83