05-01-2017 20:04:28 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Nytårs stævne 2016

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/14    200/08    400/22
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/11    200/08    400/19
3111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05    200/05    400/10
4123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/11    199/10    399/21
555409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/07    199/09    399/16
6107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/07    199/08    399/15
7120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08    199/09    398/17
8109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/05    199/11    398/16
9118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    199/04    398/12
10115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/07    200/09    397/16
11124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening198/07    199/06    397/13
12108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/03    195/02    394/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/02    194/04    391/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening196/03    192/06    388/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/06    199/11    399/17
2108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    199/06    398/14
3104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening192/02    196/03    388/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/05    200/06    399/11
2114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    197/10    396/17
3108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    196/02    395/10
4122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04    196/01    393/05
5119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening196/02    196/07    392/09
6122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/04    191/01    388/05
7111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/02    191/02    386/04
8119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06    191/02    385/08
9122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening188/03    194/05    382/08
10114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/02    188/03    378/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/00    172/01    349/01
2106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening174/00    174/00    348/00
3100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening169/00    169/02    338/02
4103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening175/01    163/02    338/03
599434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening166/00    162/00    328/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening200/07    200/05    400/12
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/02    194/06    391/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening195/01    184/03    379/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/01    194/02    380/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
155571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02    177/01    361/03
2101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening175/01    181/00    356/01
354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening177/00    177/01    354/01
455337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening176/00    177/00    353/00
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening156/00    161/00    317/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
199427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening200/03    199/11    399/14
257006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.198/04    200/07    398/11
353420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/04    199/06    397/10
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04    199/02    397/06
554113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening199/05    197/05    396/10
656096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening197/05    197/05    394/10
754172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening194/05    195/02    389/07
854808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/04    194/05    386/09
954116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening191/04    194/02    385/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
155844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening193/03    198/03    391/06
255911Leif Johansen23-006 Næstved Skytteforening194/03    197/03    391/06
385764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening196/04    194/03    390/07
455237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening196/03    193/01    389/04
554142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening189/01    196/02    385/03
654678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/03    194/01    384/04
755090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening193/01    191/01    384/02
856316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening190/00    192/03    382/03
954168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening191/04    190/02    381/06
1055770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening189/00    191/03    380/03
1154180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening191/02    180/03    371/05
1256739Poul Madsen23-040 Kongsted Skytteforening181/00    188/02    369/02
1356448Knud Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening186/04    182/01    368/05
1455723Hans-Jørgen Andersen23-040 Kongsted Skytteforening182/01    183/01    365/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/10    200/09    400/19
280876Ruddy Frederiksen23-040 Kongsted Skytteforening199/06    199/06    398/12
387542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening199/03    199/05    398/08
456391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening197/05    200/07    397/12
5116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08    198/06    395/14
6107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04    199/07    394/11
7102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening194/05    197/06    391/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/01    198/05    397/06
2126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening187/01    192/01    379/02
355366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/06    187/00    379/06
4125365Rene J. Petersen23-014 Holmegaard Skytteforening174/03    165/00    339/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/14
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/11
2123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/11
4107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/07
455409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/07
6111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05
7118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08
7120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08
9109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/05
10108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/03
11124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening198/07
12115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1119890Nicolas Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening196/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/06
2108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/08
3104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening192/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/08
2114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
3114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/05
4122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/04
4122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04
6119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening196/02
7111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/02
8119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06
9114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/02
10122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening188/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/00
2103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening175/01
3106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening174/00
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening169/00
599434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening166/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening200/07
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening195/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
155571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/02
254434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening177/00
355337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening176/00
4101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening175/01
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening156/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
199427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening200/03
254113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening199/05
353420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/04
354902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04
357006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.198/04
656096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening197/05
754172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening194/05
854808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/04
954116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening191/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
185764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening196/04
255237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening196/03
355911Leif Johansen23-006 Næstved Skytteforening194/03
455844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening193/03
555090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening193/01
654168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening191/04
754180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening191/02
854678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/03
956316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening190/00
1054142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening189/01
1155770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening189/00
1256448Knud Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening186/04
1355723Hans-Jørgen Andersen23-040 Kongsted Skytteforening182/01
1456739Poul Madsen23-040 Kongsted Skytteforening181/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/10
280876Ruddy Frederiksen23-040 Kongsted Skytteforening199/06
387542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening199/03
4116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08
556391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening197/05
6107354Christel Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04
7102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening194/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening199/01
255366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/06
3126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening187/01
4125365Rene J. Petersen23-014 Holmegaard Skytteforening174/03

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening295/99    292/98    587/197
2119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening284/93    287/97    571/190

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Junior
1116454Lucas gaml Jensen17-001 Slagelse Skytteforening251/83    245/82    496/165

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
155218Jan Macdams23-035 Stege Ndr. Skytteforening276/95    277/94    553/189
255920Lars Jensen23-006 Næstved Skytteforening275/93    275/94    550/187

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
156688Kurt Christensen18-048 Hørsholm Pistolforening287/98    285/97    572/195
256426Simon Madsen23-040 Kongsted Skytteforening281/91    277/92    558/183
359476Michael Frederiksen17-001 Slagelse Skytteforening264/94    264/90    528/184

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
155123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening282/92    266/88    548/180
2119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening258/82    249/83    507/165
356775Johnnie M Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening239/72    245/78    484/150

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
156644Leif Andersen23-014 Holmegaard Skytteforening276/92    278/96    554/188
256737Rene Kelberg23-014 Holmegaard Skytteforening268/88    264/90    532/178
353264Torben Eskildsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening266/87    265/85    531/172
493784Michael Rasmussen23-001 Nykøbing F. Skytteforening251/85    272/91    523/176
556463Hans Madsen23-040 Kongsted Skytteforening233/77    269/90    502/167

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd
181478Randi Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening289/95    281/96    570/191
2116246Ole Gaml Jensen17-001 Slagelse Skytteforening266/88    256/83    522/171

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Børn
1119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening295/99
2119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening284/93

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Junior
1116454Lucas gaml Jensen17-001 Slagelse Skytteforening251/83

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse UNG 1 Hånd
153043Simon Løje23-044 Faxe Skytteforening250/79

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
155218Jan Macdams23-035 Stege Ndr. Skytteforening276/95
255920Lars Jensen23-006 Næstved Skytteforening275/93

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
156688Kurt Christensen18-048 Hørsholm Pistolforening287/98
256426Simon Madsen23-040 Kongsted Skytteforening281/91
359476Michael Frederiksen17-001 Slagelse Skytteforening264/94

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
155123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening282/92
2119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening258/82
353029Villy Løje23-044 Faxe Skytteforening257/85
456775Johnnie M Jørgensen23-040 Kongsted Skytteforening239/72

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
156644Leif Andersen23-014 Holmegaard Skytteforening276/92
256737Rene Kelberg23-014 Holmegaard Skytteforening268/88
353264Torben Eskildsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening266/87
493784Michael Rasmussen23-001 Nykøbing F. Skytteforening251/85
556463Hans Madsen23-040 Kongsted Skytteforening233/77

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
181478Randi Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening289/95
2116246Ole Gaml Jensen17-001 Slagelse Skytteforening266/88