30-12-2017 17:06:57 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Nytår staevne 2017

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/08    200/11    400/19
2121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/07    200/09    399/16
3128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/06    200/05    399/11
4124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/05    199/08    399/13
5108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening198/04    199/02    397/06
6118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/07    197/09    397/16
7128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening195/02    200/09    395/11
8115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/04    198/04    395/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening199/08    199/06    398/14
2129924Catrine H. Hänsch23-044 Faxe Skytteforening200/12    198/10    398/22
3111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening186/01    193/01    379/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1130621Silas Krabbe23-044 Faxe Skytteforening195/02    199/07    394/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    200/08    400/20
2108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/03    199/08    398/11
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/06    196/07    393/13

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/03    198/06    397/09
2111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    199/04    396/11
3107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/03    198/07    396/10
4110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/06    198/03    396/09
5124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/05    198/02    395/07
6118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/04    195/03    392/07
7122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/02    192/00    389/02
8120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/01    195/02    388/03
9120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/03    192/02    381/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03    186/01    380/04
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening184/03    185/00    369/03
386426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening182/00    182/00    364/00
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening174/00    179/00    353/00
5111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening168/03    176/02    344/05
687091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening171/00    173/01    344/01
753042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening167/01    166/01    333/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
175460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening196/06    200/06    396/12
2114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening197/05    197/05    394/10
3112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/01    194/02    383/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
190155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/06    197/07    396/13
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03    200/08    394/11
3104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/07    197/04    394/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/02    182/00    364/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01    189/01    373/02
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/01    187/01    363/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01    181/00    365/01
254434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening162/02    176/00    338/02
355698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening166/00    169/00    335/00
469591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening163/02    171/01    334/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening200/02    199/03    399/05
297642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    200/07    396/13
399427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening198/02    197/03    395/05
454113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening195/03    199/07    394/10
554116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/05    197/05    394/10
687542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening195/07    198/06    393/13
754902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03    198/03    393/06
856096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening197/03    196/05    393/08
955789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening197/04    195/05    392/09
1055844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening194/05    196/05    390/10
1157006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening195/04    194/04    389/08
1285764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening195/02    194/03    389/05
1354678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/02    194/00    389/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
154172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/06    196/05    393/11
254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08    195/03    391/11
354168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening194/05    195/04    389/09
455237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening194/03    194/04    388/07
555911Leif Johansen23-006 Næstved Skytteforening193/02    193/02    386/04
654142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/03    193/02    385/05
756316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/02    191/03    383/05
8101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening192/02    191/00    383/02
959981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening189/04    192/05    381/09
1054928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening190/01    191/02    381/03
1155090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening194/02    186/01    380/03
1256448Knud Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening188/01    188/02    376/03
1355770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening185/00    187/01    372/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09    199/07    396/16
253119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/01    198/05    396/06
355532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/06    197/04    396/10
4116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03    198/06    393/09
555884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening198/08    195/05    393/13
6112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/02    191/01    386/03
756090Bjarne Christensen23-006 Næstved Skytteforening195/02    188/01    383/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04    197/01    392/05
2118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/05    196/01    391/06
3126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/03    195/01    390/04
490322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening196/02    194/05    390/07
5128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04    197/04    389/08
6123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/01    195/04    388/05
755366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04    191/03    384/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/08
2118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening200/07
3124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/05
4121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/07
5128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/06
6108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening198/04
7115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/04
8128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening195/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1129924Catrine H. Hänsch23-044 Faxe Skytteforening200/12
2130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening199/08
3111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening186/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1130621Silas Krabbe23-044 Faxe Skytteforening195/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
2108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/03
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/03
2110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/06
3107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/03
4111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
5124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/05
6118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/04
7122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/02
8120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/01
9120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening184/03
386426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening182/00
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening174/00
587091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening171/00
6111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening168/03
753042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening167/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening197/05
275460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening196/06
3112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening189/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
190155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/06
2104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/07
3124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01
155915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening184/01
355571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01
255698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening166/00
369591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening163/02
454434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening162/02
555505Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening143/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening200/02
299427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening198/02
356001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening197/06
454116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/05
555789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening197/04
656096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening197/03
797642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
887542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening195/07
957006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening195/04
1054113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening195/03
1054902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03
1254678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/02
1285764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening195/02
1455844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening194/05
1555908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening188/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
154172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening197/06
254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08
354168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening194/05
455237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening194/03
555090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening194/02
655911Leif Johansen23-006 Næstved Skytteforening193/02
754142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening192/03
8101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening192/02
856316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening192/02
1054928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening190/01
1159981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening189/04
1256448Knud Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening188/01
1355770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening185/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
155532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening199/06
255884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening198/08
353119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/01
454774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09
5116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/03
6112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/02
656090Bjarne Christensen23-006 Næstved Skytteforening195/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
190322Allan Frost23-008 Ravnsborg Skytteforening196/02
2118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/05
355109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/04
4126708Kim Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/03
555366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04
6123815Kristian Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/01
7128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening280/92    285/95    565/187
2119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening264/97    286/94    550/191

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Junior
1119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening275/93    259/88    534/181

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab UNG 1 Hånd
153043Simon Løje23-044 Faxe Skytteforening271/87    267/88    538/175

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
156426Simon Madsen23-040 Kongsted Skytteforening282/95    277/90    559/185
255920Lars Jensen23-006 Næstved Skytteforening273/93    277/93    550/186
356688Kurt Christensen18-048 Hørsholm Pistolforening276/94    270/90    546/184

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
155218Jan Macdams23-035 Stege Ndr. Skytteforening272/92    276/90    548/182
259476Michael Frederiksen17-001 Slagelse Skytteforening274/92    268/92    542/184

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1124312Henrik Jørgensen17-003 Korsør Skytteforening269/91    271/90    540/181
2123962Bo S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening273/89    264/84    537/173
3119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening272/84    264/90    536/174
455123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening252/83    268/92    520/175
569591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening232/81    264/90    496/171

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
153264Torben Eskildsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening273/86    270/87    543/173
256737Rene Kelberg23-014 Holmegaard Skytteforening256/87    258/94    514/181
393784Michael Rasmussen23-001 Nykøbing F. Skytteforening263/84    250/81    513/165
456747Niels Jensen23-044 Faxe Skytteforening260/91    249/73    509/164
556284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening257/88    244/79    501/167
656463Hans Madsen23-040 Kongsted Skytteforening242/79    247/82    489/161

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd
199992Arne Svendsen17-001 Slagelse Skytteforening274/91    277/93    551/184

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Børn
1118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening280/92
2119625Ida Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening264/97

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Junior
1119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening275/93

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse UNG 1 Hånd
153043Simon Løje23-044 Faxe Skytteforening271/87

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
156426Simon Madsen23-040 Kongsted Skytteforening282/95
256688Kurt Christensen18-048 Hørsholm Pistolforening276/94
355920Lars Jensen23-006 Næstved Skytteforening273/93

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
159476Michael Frederiksen17-001 Slagelse Skytteforening274/92
255218Jan Macdams23-035 Stege Ndr. Skytteforening272/92

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1123962Bo S. Ottosen23-035 Stege Ndr. Skytteforening273/89
2119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening272/84
3124312Henrik Jørgensen17-003 Korsør Skytteforening269/91
455123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening252/83
569591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening232/81

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
153264Torben Eskildsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening273/86
293784Michael Rasmussen23-001 Nykøbing F. Skytteforening263/84
356747Niels Jensen23-044 Faxe Skytteforening260/91
456284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening257/88
556737Rene Kelberg23-014 Holmegaard Skytteforening256/87
656463Hans Madsen23-040 Kongsted Skytteforening242/79

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
199992Arne Svendsen17-001 Slagelse Skytteforening274/91