07-08-2017 21:32:53 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Guldgåseskydning 2017

 

 

Holdkonkurrence: Holdskydning 200m BK/JUN

1Næstved Skytteforening
109735Rasmus DalgaardKlasse: JUN144/02
114901Mads H. AndreasenKlasse: JUN140/06
121512Laurits MandrupKlasse: BK139/03
Total423/11

2Ornebjerg Skytteforening
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK118/01
115457Kasper OvergaardKlasse: BK116/00
122736Tobias HedemannKlasse: JUN089/01
Total323/02

 

 

Holdkonkurrence: Holdskydning 200m UNG/VOKSEN/SENIOR

1Østmøn SG&I
53166Berrit CarlsenKlasse: SE1149/08
54312Bjarne LarsenKlasse: SE1146/05
86426Frederikke FrederiksenKlasse: US136/04
Total431/17

2Vemmelev SG&I
62263Lasse Tranegaard SukstorfKlasse: VS1146/03
59536Johnny OlsenKlasse: VS1141/03
59650Allan HansenKlasse: VS2138/03
Total425/09

3Fløng-Hedehusene Skytteforening
69410Laura GraversenKlasse: UÅ147/08
69477Gert PoulsenKlasse: VS3140/02
69431Karsten GraversenKlasse: VS2136/03
Total423/13

4Tingsted Skytteforening
53137Hanne AndersenKlasse: VÅ1145/02
54457Mikael GreenKlasse: VS2144/04
54434Palle HenriksenKlasse: VS3133/01
Total422/07

5Ornebjerg Skytteforening
86870Jesper PedersenKlasse: US139/05
55571Birthe Holm ThomsenKlasse: VS3137/03
56691Kenneth HansenKlasse: VS3126/00
Total402/08

 

 

Holdkonkurrence: Holdskydning 50m BK/JUN

1Næstved Skytteforening
114901Mads H. AndreasenKlasse: J1200/11
109735Rasmus DalgaardKlasse: J1198/05
121512Laurits MandrupKlasse: BK1198/12
121072Emilie HansenKlasse: BK1197/07
Total793/35

2Ravnsborg Skytteforening
111722Line Munk-KnudsenKlasse: J1199/08
124027Mads H. LarsenKlasse: BK1199/09
118509Karina NielsenKlasse: J2198/08
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J2197/06
Total793/31

3Kongsted Skytteforening
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1199/10
108974Kamilla JakobsenKlasse: J1197/08
108975Rasmus CaspersenKlasse: J1197/08
104721Peter H. NielsenKlasse: J1194/09
Total787/35

4Ornebjerg Skytteforening
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK1196/07
115457Kasper OvergaardKlasse: BK2193/05
122736Tobias HedemannKlasse: J2191/03
126576Rasmus GottfredsenKlasse: BK2190/03
Total770/18

5Ringsted Skytteforening
126801Signe HansenKlasse: BK1192/04
103952Mads JespersenKlasse: J1190/06
120447Viktoria JensenKlasse: BK3189/03
128700Sebastian WittKlasse: BK3182/01
Total753/14

 

 

Holdkonkurrence: Holdskydning 50m UNG/VOKSEN/SENIOR

1Tingsted Skytteforening
54457Mikael GreenKlasse: VS2197/05
54312Bjarne LarsenKlasse: SE1196/10
53137Hanne AndersenKlasse: VS2191/05
81811Betina PetersenKlasse: US1191/03
Total775/23

2Ornebjerg Skytteforening
124022Sandra HintzeKlasse: ÅU2195/07
55366Svend OvergaardKlasse: VÅ2195/08
86870Jesper PedersenKlasse: US2191/04
100365Natashia HansenKlasse: US2190/05
Total771/24

3Stege Ndr. Skytteforening
92288Anders DanielsenKlasse: ÅU1198/07
55133Peter HansenKlasse: VS1194/00
55222Jacob NielsenKlasse: VS2192/06
55275Anne B. BertelsenKlasse: VÅ1185/02
Total769/15

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Finale BK 50m Gevær
1118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening397    103.7    500.7
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening396    104.7    500.7
3121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening396    103.7    499.7
4124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening394    105.0    499.0
555409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening392    102.8    494.8
6120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening394    100.5    494.5
7109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening391    102.8    493.8
8121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening390    103.6    493.6

 

 

Gevær, 50m. - Finale JUN 50m Gevær
1109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening398    103.7    501.7
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening398    103.6    501.6
3109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening395    102.0    497.0
4114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening393    102.3    495.3
5108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening393    101.6    494.6
6108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening390    99.1    489.1
7104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening386    101.8    487.8
8103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening388    98.9    486.9

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/10    198/12    397/22
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening198/12    198/12    396/24
3121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/12    196/08    396/20
4120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/08    198/10    394/18
5124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09    195/05    394/14
6113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06    197/08    392/14
755409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07    196/08    392/15
8109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening193/05    198/08    391/13
9121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/07    193/07    390/14
10126801Signe Hansen17-009 Ringsted Skytteforening192/04    197/10    389/14
11124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening192/09    196/05    388/14
12117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening193/09    193/07    386/16
13123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening192/05    193/06    385/11
14124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening191/02    185/04    376/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening197/05    191/02    388/07
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05    191/02    384/07
3126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/09    189/05    383/14
4128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening191/06    191/02    382/08
5122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/04    193/07    380/11
6126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03    190/05    380/08
7127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening188/03    183/02    371/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1128791Lucas Alsing23-006 Næstved Skytteforening190/07    193/05    383/12
2120447Viktoria Jensen17-009 Ringsted Skytteforening189/03    193/07    382/10
3106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening187/05    194/09    381/14
4123115Albert Woller17-043 Glumsø Skytteforening188/03    192/04    380/07
5128792Elias Alsing23-006 Næstved Skytteforening186/00    190/03    376/03
680902Sara Aaslev Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening184/01    190/07    374/08
7129613Emil K. Greiskov23-003 Ornebjerg Skytteforening185/04    189/03    374/07
8130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening185/05    187/06    372/11
999187Andreas Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening186/03    185/06    371/09
10128055Asbjørn Autzen23-010 Sakskøbing Skytteforening189/04    177/02    366/06
1180903Ida Aaslev Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening173/02    185/01    358/03
12128700Sebastian Witt17-009 Ringsted Skytteforening182/01    174/01    356/02
13128987Mads Kaspersen17-009 Ringsted Skytteforening166/02    171/02    337/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/11    198/11    398/22
2109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    198/09    398/21
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08    198/10    397/18
4100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/08    197/06    396/14
5109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening198/05    197/07    395/12
6114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening196/09    197/12    393/21
7108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/08    196/09    393/17
8108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/08    193/09    390/17
9122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09    193/06    389/15
10103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening190/06    198/09    388/15
11104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening194/09    192/07    386/16

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/08    195/09    393/17
2117411Josefine Woller17-043 Glumsø Skytteforening194/06    195/07    389/13
3119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening193/04    195/07    388/11
4110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/06    191/03    388/09
5121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening192/05    190/03    382/08
6122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening191/03    185/03    376/06
7100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening191/05    182/06    373/11
8102550Nicolai Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening187/02    182/04    369/06
995424René Emil B. Andersen23-010 Sakskøbing Skytteforening187/02    177/03    364/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening191/03    197/09    388/12
2126247Melinda Sembach23-012 Tingsted Skytteforening183/03    187/02    370/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04    192/05    383/09
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05    185/01    375/06
386426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening186/02    188/05    374/07
4104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening180/03    186/03    366/06
569410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening180/05    184/06    364/11
6102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening172/00    172/03    344/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
162263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I195/12    194/10    389/22
259536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I194/10    193/07    387/17
355133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/00    193/06    387/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I192/05    195/07    387/12
269431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening193/05    190/04    383/09
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening191/05    190/04    381/09
455222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/06    188/03    380/09
554457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening197/05    183/03    380/08
655571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/04    186/04    372/08
769477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening180/03    187/01    367/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
169591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening186/06    189/06    375/12
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/01    186/04    369/05
355698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/04    181/05    365/09
454434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening186/06    176/01    362/07
562145Uffe Christensen18-003 Frederikssund IF 1864182/05    178/01    360/06
655123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening180/01    176/01    356/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
157407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening200/11    198/08    398/19
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/10    199/10    397/20
325302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening200/12    197/06    397/18
454312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening196/10    197/06    393/16
554902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10    196/06    393/16
657419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening195/10    197/10    392/20
720681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening196/09    196/09    392/18
8106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening192/05    199/07    391/12
949799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/05    192/03    389/08
1054186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    191/07    387/13
1153166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/09    191/03    387/12
1268845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening198/08    189/08    387/16
1354808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/05    196/06    386/11
1454678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/06    194/10    386/16
15109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening192/04    194/10    386/14
1660087Steen Hansen17-009 Ringsted Skytteforening194/07    191/06    385/13
1759981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening190/04    190/03    380/07
1853053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/03    188/04    380/07
1955328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04    187/05    380/09
2054113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening189/05    189/01    378/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening195/09    198/10    393/19
256284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening193/04    198/06    391/10
399427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening195/08    193/04    388/12
468747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening194/06    192/07    386/13
568823Lis Jensen17-321 Greve Skytteforening189/03    195/07    384/10
657006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening192/05    190/06    382/11
7120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/03    190/01    382/04
853583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03    188/02    382/05
954142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening186/05    193/06    379/11
1085764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening187/02    190/06    377/08
1153229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening190/05    186/05    376/10
1267459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds184/02    191/03    375/05
1355090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening185/02    190/07    375/09
1481869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/04    186/04    374/08
1563017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening181/03    192/03    373/06
1655789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/04    181/01    373/05
1763406Tage Jensen18-001 Hillerød Skytteforening177/03    166/00    343/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening196/12    199/06    395/18
269703Bent Kruse17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39197/07    197/09    394/16
3112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05    196/07    393/12
495724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening195/10    191/06    386/16
555532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/10    191/06    384/16
655275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/02    186/01    371/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08    191/02    386/10
2108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening190/06    194/05    384/11
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening188/05    193/05    381/10
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01    188/06    369/07
5127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01    186/01    367/02
655237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening178/01    187/05    365/06
763572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening170/03    174/00    344/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 1
192288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/07    197/07    395/14
257425Dennis Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening195/06    198/11    393/17
395589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening195/04    198/07    393/11
487091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening197/09    195/09    392/18

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 2
1124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening195/07    194/08    389/15
2112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05    191/04    387/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/12
2118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/10
3124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09
4121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening198/12
5121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/07
6120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/08
755409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07
8113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06
9117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening193/09
10109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening193/05
11124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening192/09
12123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening192/05
13126801Signe Hansen17-009 Ringsted Skytteforening192/04
14124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening191/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening197/05
2126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/09
3115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05
4128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening191/06
5126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/03
6127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening188/03
7122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1128791Lucas Alsing23-006 Næstved Skytteforening190/07
2128055Asbjørn Autzen23-010 Sakskøbing Skytteforening189/04
3120447Viktoria Jensen17-009 Ringsted Skytteforening189/03
4123115Albert Woller17-043 Glumsø Skytteforening188/03
5106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening187/05
699187Andreas Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening186/03
7128792Elias Alsing23-006 Næstved Skytteforening186/00
8130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening185/05
9129613Emil K. Greiskov23-003 Ornebjerg Skytteforening185/04
1080902Sara Aaslev Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening184/01
11128700Sebastian Witt17-009 Ringsted Skytteforening182/01
1280903Ida Aaslev Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening173/02
13128987Mads Kaspersen17-009 Ringsted Skytteforening166/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/11
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/08
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08
5109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening198/05
6108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/08
6108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/08
8114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening196/09
8122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09
10104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening194/09
11103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening190/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/08
2110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/06
3117411Josefine Woller17-043 Glumsø Skytteforening194/06
4119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening193/04
5121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening192/05
6100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening191/05
7122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening191/03
8102550Nicolai Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening187/02
995424René Emil B. Andersen23-010 Sakskøbing Skytteforening187/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening191/03
2126247Melinda Sembach23-012 Tingsted Skytteforening183/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05
386426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening186/02
469410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening180/05
5104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening180/03
6102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening172/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
162263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I195/12
259536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I194/10
355133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
154457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening197/05
269431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening193/05
355222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/06
455915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I192/05
553137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening191/05
655571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/04
769477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening180/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
169591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening186/06
254434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening186/06
355698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/04
455337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/01
562145Uffe Christensen18-003 Frederikssund IF 1864182/05
656691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/03
755123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening180/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
125302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening200/12
257407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening200/11
353420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening198/10
468845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening198/08
554902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10
649799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/05
754312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening196/10
820681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening196/09
853166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/09
1059037Pelle R. Pedersen17-003 Korsør Skytteforening196/07
1154186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
1257419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening195/10
1360087Steen Hansen17-009 Ringsted Skytteforening194/07
1455328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening193/04
1554678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/06
16106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening192/05
17109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening192/04
1853053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/03
1954808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/05
2059981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening190/04
2154113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening189/05
2253054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening186/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening195/09
299427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening195/08
368747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening194/06
453583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/03
556284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening193/04
657006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening192/05
755789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening192/04
8120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/03
953229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening190/05
1055770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening190/02
1168823Lis Jensen17-321 Greve Skytteforening189/03
1281869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/04
1385764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening187/02
1454142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening186/05
1555090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening185/02
1667459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds184/02
1763017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening181/03
1863406Tage Jensen18-001 Hillerød Skytteforening177/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
169703Bent Kruse17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39197/07
2112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/05
387542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening196/12
495724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening195/10
555532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/10
655275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening185/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08
2108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening190/06
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening188/05
4127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/01
655237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening178/01
763572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening170/03

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 1
192288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/07
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening197/09
357425Dennis Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening195/06
495589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening195/04

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 2
1112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/05
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening195/07

 

 

Gevær, 200m. - Finale Liggende skytter 200m Gevær
169410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening297/17    100/004    397/21
264535Charlotte Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening295/15    98/005    393/20
353420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I293/11    100/004    393/15
425302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening293/09    96/003    389/12
520681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening293/11    91/002    384/13
668845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening288/07    96/001    384/08

 

 

Gevær, 200m. - Finale Stillingsskytter 200m Gevær
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening293/09    92/003    385/12
259536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I288/06    96/002    384/08
386870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening279/08    92/004    371/12
486426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I275/07    89/001    364/08

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening143/03    140/00    283/03
2106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening142/02    134/00    276/02
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening139/03    130/02    269/05
4115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening116/00    121/00    237/00
555409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening118/01    089/00    207/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening150/10    148/09    298/19
2109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/08    144/05    292/13
3119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/06    147/07    290/13
4109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening144/02    145/07    289/09
5114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening134/01    138/00    272/01
6114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening140/06    126/02    266/08
7122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening089/01    093/01    182/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Stilling
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening139/05    140/03    279/08
286426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I136/04    139/03    275/07
3102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening107/00    105/00    212/00
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening076/00    108/02    184/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Åben
169410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening147/08    150/09    297/17
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening122/00    123/01    245/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening146/04    147/05    293/09
262329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864143/02    148/06    291/08
362263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I146/03    143/04    289/07
459536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I141/03    147/03    288/06
549823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/03    139/05    283/08
664413Michael F. Hansen18-055 Blovstrød SG&I140/06    134/05    274/11

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
159650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I138/03    144/05    282/08
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening144/04    136/02    280/06
369431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening136/03    142/03    278/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
169477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening140/02    141/01    281/03
254434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening133/01    134/01    267/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 1
154312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I146/05    150/06    296/11
253420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I145/06    148/05    293/11
354186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening146/05    147/06    293/11
425302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening146/04    147/05    293/09
520681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening148/04    145/07    293/11
653166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I149/08    142/03    291/11
753054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/03    146/02    290/05
859037Pelle R. Pedersen17-003 Korsør Skytteforening146/05    144/05    290/10
968845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening139/02    149/05    288/07
1054902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening137/01    147/06    284/07
1187542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I139/07    142/07    281/14
1257006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening148/04    123/04    271/08

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 2
153053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I142/04    140/00    282/04
253229Kaj Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening132/01    136/00    268/01
356316Per Lund Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening128/00    135/01    263/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 1
164535Charlotte Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening149/09    146/06    295/15
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening145/02    146/07    291/09

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 2
165934Carsten Jakobsen18-097 Helsingør Salonskytte Forening146/04    143/02    289/06
2118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening140/01    142/04    282/05
355698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I138/03    139/00    277/03
455366Svend Overgaard23-131 Østmøn SG&I118/00    126/00    244/00
555237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I128/01    111/00    239/01
663572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening123/01    087/00    210/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening143/03
2106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening142/02
3121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening139/03
455409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening118/01
5115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening116/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening150/10
2109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/08
3109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening144/02
4119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/06
5114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening140/06
6114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening134/01
7122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening089/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Stilling
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening139/05
286426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I136/04
3102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening107/00
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening076/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Åben
169410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening147/08
257425Dennis Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening143/01
3124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening122/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening146/04
262263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I146/03
349823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/03
462329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864143/02
559536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I141/03
664413Michael F. Hansen18-055 Blovstrød SG&I140/06

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 2
155915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening144/08
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening144/04
359650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I138/03
469431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening136/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 3
169477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening140/02
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening137/03
354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening133/01
456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening126/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 1
153166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I149/08
257006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening148/04
220681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening148/04
454186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening146/05
454312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I146/05
459037Pelle R. Pedersen17-003 Korsør Skytteforening146/05
725302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening146/04
857407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening145/08
953420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I145/06
1057419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening145/04
1153054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/03
1287542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I139/07
1368845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening139/02
1454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening137/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 2
153053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I142/04
267459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds142/02
353229Kaj Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening132/01
468747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening131/03
556316Per Lund Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening128/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 1
164535Charlotte Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening149/09
269703Bent Kruse17-373 Ballerup Skytteforening147/08
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening145/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 2
165934Carsten Jakobsen18-097 Helsingør Salonskytte Forening146/04
262229Mette T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening145/02
3118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening140/01
455698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I138/03
558185Michael Groot17-333 Hvalsø Skytteforening137/04
673992Nanna Groot17-333 Hvalsø Skytteforening131/02
755237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I128/01
863572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening123/01
955366Svend Overgaard23-131 Østmøn SG&I118/00

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening322/87
262263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I320/91
359536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I315/88
462329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864314/89
555133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening310/85
655915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening302/83
759650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I301/79
854457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening298/86
986870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening287/71
10100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening259/71
11121937Rasmus Andersen18-003 Frederikssund IF 1864237/70